روش های دریافت اقامت کانادا

معمولا وقتی اسم کشور کانادا به میان میآید، همراه آن مهاجرت و اقامت به ذهن افراد خطور میکند. بیشتر افراد به دنبال راهی ساده و البته کم خرج برای اقامت میگردند.  مهاجرت به یک کشور جدید فرآیندی دشوار است به خصوص برای تازهواردانی که به دنبال اسکان در کشور دیگر به خصوص کانادا هستند. برنامهها و روشهای زیادی برای اخذ اقامت در کانادا وجود دارد. در این مقاله 5 روش محبوب برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا توضیح خواهیم داد.

 

روش دریافت اقامت کانادا

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • ورود سریع یا Express Entry
 • برنامههای متقاضیان استانی(PROVINCIAL NOMINEE PROGRAMS)
 • مهاجرت کبک(QUEBEC IMMIGRATION)
 • تحصیل در کانادا
 • حمایت مالی خانواده

ورود سریع یا Express Entry

در سال 2015، دولت فدرال کانادا Express Entry را معرفی کرد. این روش یک سیستم مدیریت برنامههای کاربردی است که بر همه جریانهای فدرال مهاجرت اقتصادی حاکم است. از آن زمان، هزاران متقاضی اصلی و خانوادههای آنها برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت شدهاند.

در حال حاضر، Express Entry یک سیستم چتر مانند است که حاکم بر کارگران ماهر فدرال(FSW)، کلاس تجربه کانادایی (CEC) و برنامه معاملات حرفهای فدرال (FSTP) است. متقاضیانی که به دنبال پیوستن به یکی از موارد گفته شده تحت کنترل Express Eatery هستند، باید درخواست خود را به دولت کانادا ارسال کنند. اگر حداقل شرایط لازم برای برنامه مورد نظر را برآورده کنید، میتوانید برای گرفتن اقامت امیدوار باشید.

سپس به شما از طریق یک امتیاز جامع سیستم رتبه بندی (CRS)، امتیازی داده می شود که برای رتبه بندی شما در برابر سایر متقاضیان در این روش استفاده میشود. هر چند وقت یکبار، مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC)،برای بالاترین افراد موجود در این لیست صدور میگردد.

 

برنامه های متقاضیان استانی (PROVINCIAL NOMINEE PROGRAMS)

در حال حاضر ده استان و سه ناحیه در کانادا وجود دارد که هر کدام برنامهها و سیاستهای مهاجرتی خاص خود را دارند. این جریانهای مهاجرتی استانی بیشتر به عنوان برنامههای متقاضیان استانی (PNPs) شناخته میشوند.

پیشنهاد سردبیر  اقامت کانادا با کمترین هزینه

با داشتن تعداد بسیاری از PNPها، تعیین اینکه برای کدام برنامه واجد شرایط هستید و با چه شرایط لازمی میتوان برای واجد شرایط بودن آماده باشید، دشوار است. با این حال، متقاضیان ایدهآل برای برنامههای PNP معمولاً باید جزء این دستهها قرار بگیرند:

اخیراً در کانادا کار کرده باشند، یا در حال حاضر روی مجوز کار معتبری کار میکنند.
در حال حاضر در لیستهای نام برده شده قرار دارند و معیارهای واجد شرایط بودن یکی از برنامههای نامزد استان را که مطابق با Express Entry است، را رعایت میکنند.
در قالب مطالعات، تجربه کاری قبلی یا پیشنهاد رسمی شغل با استان ارتباط دارند.
یک عضو خانواده در استان مورد نظر خود وجود دارد، که میتواند به درخواست آنها برای برخی از PNP کمک کند.
مهاجرت کبک(QUEBEC IMMIGRATION)

همانطور که میدانید کبک یکی از استانهای کشور کانادا است که نسبت به نحوه اجرای برنامهها و سیاستهای مهاجرتی خود استقلال بیشتری دارد. در حال حاضر، هیچ جریان مهاجرتی در کبک وجود ندارد که مطابق با Express Entry باشد. در عوض، شما ممکن است تصمیم بگیرید که مستقیماً برای دولت استان کبک برنامههایی را برای پروژههای حرفهای و پیشرفته در کبک، ارائه تجربیات در کبک یا مهاجرت تجاری در کبک درخواست کنید.

به یاد داشته باشید که تمام برنامههای مهاجرتی کبک بخشی از یک روند دو مرحلهای است. متقاضیان علاقهمند به یکی از جریانهای مهاجرتی کبک ابتدا باید به دولت کبک مراجعه کنند. در صورت پذیرش، یک گواهی انتخاب کبک (CSQ) به شما داده میشود. این گواهی تأیید میکند که دولت کبک درخواست شما برای برنامه مهاجرت شما را پذیرفته است یا نه. پس از آن، شما باید درخواست خود را برای بررسی به دولت فدرال ارسال کنید. این امر برای اطمینان از عدم پذیرش پزشکی و جرائمی در کانادا است.

 

تحصیل در کانادا

اگر برای یکی از جریانهای مهاجرتی که در بالا ذکر شد واجد شرایط نیستید، دانشجو بودن یا تحصیل در کانادا میتواند گزینهای عالی برای اقامت دائم کانادا باشد.

وقتی تحصیل در کانادا را انتخاب میکنید، مدارکی که به سبب آن کسب میکنید شما را به یک متقاضی واجدالشرایط  برای اقامت دائم تبدیل میکند. با توجه به اینکه بسیاری از برنامههای مهاجرتی، سابقه دانشجویی کانادایی شما را ارزیابی میکنند، تحصیلات قبلی شما در کانادا میتواند راهی عالی برای برطرف کردن شکاف از وضعیت موقتی دانشجویان، به اقامت دائم کانادا باشد.

پیشنهاد سردبیر  هزینه اقامت کانادا چقدر است

اگر در حال حاضر واجد شرایط یک برنامه مهاجرتی هستید، تحصیل در کانادا میتواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد. اگر هم واجد شرایط دریافت برنامه مهاجرتی نیستید، تحصیل در کانادا میتواند به شما در واجد شرایط بودن کمک شایانی کند.

 

حمایت مالی خانواده در کانادا

خانواده دومین رتبه و شانس بزرگ برای مهاجرت کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا است. اگر همسر یا فرزندی دارید که در حال حاضر اقامت دائم یا شهروند کانادا است، به آنها اجازه داده میشود از شما حمایت کنند تا به کانادا بیایید.

 • حمایت مالی ویژه
  اگر متاهل هستید، شریک زندگی شما بسته به اینکه در حال حاضر در کانادا سکونت دارید، واجد شرایط حمایت از شما در گروههای حمایت مالی Inland یا Outland Spousal میباشد.
 • حمایت والدین
  اگر فرزند بالاتر از 18 سال دارید که اقامت دائم کانادایی یا شهروند کانادا باشد و میتواند از شما از طریق مالی برای آمدن به کانادا حمایت کند، میتواند از طریق برنامه حمایت مالی والدین و والدین (PGP)  از شما حمایت مالی کند. این برنامه در حال حاضر بر روی یک سیستم قرعه کشی اجرا میشود، به موجب آن متقاضیان علاقمند در دورهای که برنامه باز است، میتوانند فرم حمایت مالی را پر کنند. پس از آن، IRCC به طور تصادفی 10،000 متقاضی را برای دعوت به درخواست PGP انتخاب میکند.

 

اخذ اقامت کانادا

شاید در اینترنت یا شرکتهایی که ادعای اخذ اقامت کانادا را دارند، به وضوح سهولت این کار را دیده یا شنیده باشید. در حالی که هر کاری نیاز به داشتن یکسری شرایط است تا به هدف برسد. اقامت در کانادا نیز جزء این امور است. پس مطلع باشید و از منابع آگاه پیگیر کار اقامت باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *