چگونگی دریافت اقامت دائم کانادا

برای دریافت اقامت کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید. ‌علاوه بر اینکه دریافت اقامت دائم کانادا نیاز به بودجه زیادی دارد مدارک متفاوتی هم می‌خواهد. برای دریافت اقامت دائم کانادا روش ‌های مختلفی وجود دارد. اقامت دائم به معنای زندگی در کشور کانادا با دریافت ویزای دائم این کشور است. برای این کار باید درخواست شما ارسال شود و سفارت کانادا پس از چند وقت پاسخ شما را بدهد. برای اطلاعات بیشتر درباره چگونگی دریافت اقامت کانادا و ویزاهای دائم این کشور با ما همراه باشید.

انواع اقامت دائم کانادا

برای اقامت دائم در کشور کانادا باید انواع ویزای دائم این کشور را دریافت کرد. ویزاهای دائم کانادا شامل اکسپرس اینتری ، برنامه کاندید استانی، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری، برنامه کارآفرینی و برنامه خود اشتغالی می ‌شوند. از دیگر ویزاها می ‌توان به نیروی کار ماهر منتخب کبک، حمایت مالی خانواده، پرستاران تمام وقت، ویزای استارت آپ، پایلوت مهاجرت روستایی و پایلوت مهاجرتی آتلانتیک اشاره کرد.

دریافت اقامت دائم با ویزای اکسپرس اینتری

یک برنامه مهاجرت الکترونیکی که دولت کانادا برای دریافت اقامت دائم در این کشور طراحی کرده است، سیستم اکسپرس اینتری است. با توجه به این سیستم هر کس با توجه به استعدادی که دارد می تواند به کانادا برود. مهارت های گوناگون شامل برنامه تجاری متخصصان فدرال نیز می شود. شغل هایی مانند نجاری، مکانیک تجهیزات سنگین، مکانیک هواپیما، اپراتورهای جرثقیل، جوشکاری، لوله کشی و… می توانند این اقامت را دریافت کنند. شرایط شما باید برای دریافت این ویزا مهیا باشد. از جمله این شرایط می توان به توانایی شما به زبان، حداقل دو سال سابقه در مهارت و وجود شغل شما در مشاغل مورد نیاز کانادا اشاره کرد.

یکی دیگر از ویزاهای دائم دریافت ویزا با عنوان نیروی کار ماهر فدرال است. این ویزا برای افرادی است که کانادا به تخصص آن ها نیاز دارد. برای دریافت این ویزا باید امتیاز آن را کسب کرد. از جمله شرایط این ویزا دریافت حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز است. نمره آیلتس شما نباید کمتر از ۷ بوده و اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید شرایط بهتری دارید.

ویزای اقامت دائم تجربه کانادایی هم به کسی تعلق می گیرد که بخواهند ویزای تحصیلی موقف خود را به دائم تبدیل کنند. این افراد چون تجربه زندگی در کانادا را دارند شرایط بهتری برای دریافت اقامت دائم کانادا دارند. برای دریافت این ویزا باید یک تا سه سال قبل از درخواست را در کانادا زندگی کرده باشید. از شرایط دیگر می‌ توان به سطح مهارت بالای شما و تسلط به یکی از زبان‌ های فرانسوی، کانادایی یا انگلیسی اشاره کرد.

برنامه کاندید استانی
افرادی که در رشته خود مهارت زیادی داشته و توانایی کمک به اقتصاد کانادا را داشته باشند می توانند از این طریق اقامت دائم کانادا بگیرند. شما با دریافت این ویزا به شهرهای مختلف کانادا برای کار فرستاده می شوید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند، امکان اقامت دائم وجود دارد. حداقل سرمایه برای این کار دو میلیون دلار کانادایی است. دولت کانادا این پول را پس از پنج سال و بدون هیچ سودی به آن ها باز می گرداند.

پیشنهاد سردبیر  نکات دریافت اقامت و مهاجرت کانادا

برنامه کارآفرینی
اگر یک فرد بتواند به تنهایی در اقتصاد کانادا موثر باشد، شرایط دریافت اقامت دائم را دارد. برای دریافت این ویزا تعهد ما در قبال کسب و کار به اندازه یک سوم یک کسب و کار کانادایی نیاز است. باید سه سال پیاپی این کسب و کار را حفظ کنید.

خوداشتغالی برای دریافت اقامت دائم کانادا

اگر فردی در زمینه های مختلف فرهنگی، کشاورزی، ورزشی و… دارای مهارت باشد و بتواند کسب و کار خود را راه بندازد این ویزا را دریافت خواهد کرد. باید ثابت کرد که می توانید منابع مالی کار خود را فراهم کرده و در این زمینه تخصص کافی دارید.

نیروی کار منتخب کبک
یکی از استان های مهم کانادا کبک نام دارد. اگر شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز کبک باشد می توانید درخواست اقامت کنید.

حمایت خانواده
ویزای حمایت خانواده به فردی که وابسته به شهروند کانادایی است داده می شود. همسر و فرزندان کسی که اقامت دائم در کانادا دارند می توانند این ویزا را برای اقامت دائم دریافت کنند.

پرستار تمام وقت
اگر شرایط مراقبت از کهنسالان، معلولان و کودکان را داشته باشید، می توانید اقامت دائم کانادا بگیرید. شما به صورت یک پرستار تمام وقت باید در محل زندگی فردی که از آن پرستاری می کنید، باشید.

ویزای استارت آپ
اگر قصد یک برنامه نوآورانه در کانادا داشته باشید می توانید با شرایط خاص این ویزا را دریافت کنید. اگر سرمایه گذار مناسب برای اجرای طرح شما در کانادا وجود داشته باشد این کار امکان پذیر است. برای دریافت این ویزا باید حتما یک سرمایه گذار کانادایی شما را حمایت کند. خودتان نمی توانید سرمایه گذاری نمایید. پس از پیدا شدن یک سرمایه گذار مناسب و حمایت مالی از طرف این شخص می توانید برای خودتان و خانواده اقامت دائم بگیرید.

برای دریافت این ویزا شرایط خاصی مانند وجود حداکثر پنج متقاضی برای درخواست نیاز است. باید هر یک از متقاضیان ده درصد از حق رای شرکت را داشته باشند. اگر یکی از این پنج نفر رد شوند تمامی افراد هم رد خواهند شد. متقاضیان باید بیشتر از ۵۰ درصد از سهم شرکت را داشته باشند.

پیلوت مهاجرتی روستایی و شمالی
دولت کانادا یک ویزا برای گسترش اقتصادی مناطق روستایی و کم جمعیت کشور خود در نظر گرفته است. هدف دولت کانادا از این نوع اقامت دائم تقویت اقتصاد و بازار محلی با استفاده از مهاجرت افراد زیادی است. با این کار می تواند نیروی متخصص خارجی را در مناطق روستایی خود به کار گرفته و پیشرفت زیادی در روستای خود ایجاد نماید. محیط مناسب و شاد برای مهاجرت نیز در روستاهایی که جمعیت کمی دارند از دیگر اهداف دولت کانادا است.برای دریافت این ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید. درخواست شما باید مورد تایید شهرداری قرار گرفته و یک سازمان خدمات مهاجرتی محلی منطقه ‌ای باید درخواست مهاجرت شما را تایید کند.

پیشنهاد سردبیر  محبوب ترین روش های اخذ اقامت

برنامه پیلوت مهاجرتی آتلانتیک
یکی از طرح های دیگری که کشور کانادا برای مهاجرت قرار داده است، برنامه پیلوت مهاجرتی آتلانتیک نام دارد. این برنامه توسط دولت فدرال با ۴ استان حاشیه اقیانوس اطلس به وجود آمده است. این چهار استان شامل نیو برانزویک، نیو فاونلنداندلابرادور، نوا اسکاشیا و جزیره پرینس ادوارد می شوند. اگر بخواهید از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، باید در یکی از استان های چهارگانه دارای سابقه کار باشید.

اگر شما دیپلم دبیرستان کانادا یا مدرک معادل آن را دارید، نیز می‌ توانید از این طرح بهره مند شوید . اگر شما از طریق کارفرمایان فعال یکی از این استان‌ها، پیشنهاد شغلی داشته باشید می‌توانید اقامت دائم بگیرید. شما در قالب سطح عرب می تواند در یکی از این استان ها استخدام شوید. طرح تخصصی سطح بالای آتلانتیک، طرح تخصصی میانه آتلانتیک و طرح فارغ التحصیلان غیر کانادایی آتلانتیک شامل آن می شوند. شرایط زیادی در پذیرش درخواست شما تاثیر دارد. از جمله شرایط می توان به مهارت و تجربه، تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی و تمکن مالی اشاره کرد. بررسی درخواست شما در این طرح حدود ۶ ماه طول می کشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزا و اقامت دائم کانادا

برای دریافت اقامت کانادا باید ابتدا ویزای این کشور را تهیه کنید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا شامل کپی رنگی پاسپورت های جدید و قدیم متقاضیان می شود. فرم فارسی تکمیل شده درخواست روادید، شناسنامه متقاضیان، سند ازدواج، شناسنامه فرزندان مجرد، رضایتنامه محضری برای فرزندانی که باید سرپرست قصد اقامت دارند و اسناد ملکی منگوله‌دار از جمله مدارک لازم هستند.

از دیگر مدارک می توان به مبایعه نامه، قرارداد پیش خرید، گواهی پایان کار ساختمان، گواهی لاتین بانکی از حساب ها، پرینت لاتین شش ماهه، پرینت گردش حساب لاتین سه یا شش ماهه و دو قطعه عکس سه در چهار اشاره کرد. تمامی این مدارک باید به طور کامل برای دریافت ویزای شما تهیه شوند. اگر ویزای دائم کشور کانادا را دریافت کنید، به راحتی از خدمات این کشور بهره مند خواهید شد.

 

این روزها بسیاری از افراد علاقه زیادی به مهاجرت دارند. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند باید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. برای اقامت دائم، باید ویزای این کشور با شرایط خاصی دریافت شود. راه های زیادی را دولت کانادا برای دریافت اقامت دائم پیش روی شما گذاشته است. با توجه به سرمایه و یا مهارت شخصی که دارید می توانید به راحتی یکی از ویزاهای دائم این کشور را دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دراین زمینه با شماره های مجموعه ما تماس بگیرید. کارشناسان ما اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار خواهند داد. با دریافت هر یک از ویزاهای دائم این کشور شما یکی از مقیمان دائم و شهروندان کانادایی می شوید. لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *