هزینه اقامت کانادا چقدر است

کانادا از کشورهای پیشرفته دنیا به حساب می‌آید و در سال‌های اخیر رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است. به همین دلیل بسیاری از افراد، آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا است و آموزش، کیفیت زندگی، رفاه و مسائل دیگر در این کشور در بالاترین سطوح حد انتظار قرار دارند. به همین دلیل افراد با وجود آب‌ و هوای سرد و دور بودن آن، باز هم حاضر می‌شوند تا این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند.

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود. این هزینه‌ها از موثرترین عواملی هستند که می‌توانند روی دریافت اقامت افراد تاثیر بگذارند.افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند، می‌توانند با روش‌های مختلفی به این کشور مهاجرت کنند. هر کدام از این روش‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند که آگاهی از آن‌ها کمک بزرگی به مهاجران می‌کند.

در این مطلب قصد داریم همه روش‌های اقامت کانادا و هزینه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

 

هزینه اقامت کانادا با دریافت ویزای تحصیلی

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با استفاده از ویزای تحصیلی اقامت کانادا را دریافت کنند. به همین دلیل ویزای تحصیلی کانادا یکی از پرطرفدار‌ترین ویزاها به حساب می‌آید. افراد با استفاده از این ویزا شانس بیشتری برای یافتن شغل و دریافت ویزای دائم دارند.

هزینه اقامت با استفاده از این ویزا نسبت به دیگر ویزاها کمتر است. برای تحصیل در کشور کانادا و گرفتن ویزای تحصیلی باید هزینه‌های مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

شهریه
سیستم آموزشی کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی رایگان نیست و این دانشجویان برای گذراندن دوران تحصیل خود باید هزینه شهریه را پرداخت کنند. شهریه یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی است که هر دانشجوی بین‌المللی باید آن را در نظر بگیرد.

البته بسیاری از دانشجویان هستند که از طریق بورسیه توانسته‌اند ویزای تحصیلی دریافت کنند. هزینه شهریه و در بعضی موارد هزینه زندگی شخصی این دانشجویان از طریق بورسیه پرداخت می‌شود.به همین دلیل دریافت ویزای تحصیلی از طریق بورسیه بسیار کم هزینه است و طرفداران زیادی دارد. با این حال گرفتن بورسیه کار راحتی نیست و نیازمند رزومه تحصیلی قدرتمندی است.

با توجه به مطالب گفته شده هزینه اقامت کانادا از طریق تحصیل با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. این هزینه می‌تواند از 12 هزار دلار تا 25 هزار دلار متغیر باشد.

مخارج زندگی
دانشجویانی که در کشور کانادا مشغول تحصیل هستند، نمی‌توانند به‌صورت تمام وقت کار کنند. به همین دلیل آن‌ها برای تامین مخارج زندگی خود به کارهای نیمه‌وقت روی می‌آورند.تامین مخارج زندگی برای دانشجویان اهمیت بالایی دارد. در نتیجه قبل از دریافت ویزای تحصیلی باید هزینه زندگی در کانادا برای تحصیل را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت پیدا نکردن کار نیمه وقت، از حساب بانکی خود استفاده کنید.

مخارج زندگی در دوران تحصیل بستگی زیادی به سبک زندگی دانشجو دارد. با این حال این مبلغ در هر ماه عددی بین 800 تا 1200 دلار است. بنابراین دانشجویان بین‌المللی برای بررسی هزینه اقامت کانادا از طریق تحصیل باید کوچک‌ترین مخارج را نیز مورد بررسی قرار دهند تا به مشکلی برخورد نکنند.

پیشنهاد سردبیر  اقامت کانادا با کمترین هزینه

 

هزینه‌های اقامت کانادا با دریافت ویزای کار

مهاجرت کاری یکی از روش‌های دریافت ویزای کانادا است. در این روش باید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. برای اخذ این ویزا به سابقه کاری بسیار خوب نیاز دارید تا بتوانید به‌صورت مستقیم برای کار وارد این کشور شوید.دریافت اقامت کانادا با استفاده از ویزای کاری نیز یکی از روش‌های کم هزینه مهاجرت به این کشور است. در این روش فقط باید هزینه ترجمه فرم‌ها و تشکیل پرونده‌ها را پرداخت کنید. در انتها بعد از دریافت ویزا و اخذ اقامت باید هزینه‌های را برای استطاعت مالی بپردازید.

هزینه اقامت کانادا در ویزای کاری به فرم‌ها بستگی دارد. این فرم‌ها برای شخص اصلی حدود 1024 دلار، برای همسر او 1024 دلار و برای هر فرزند زیر 22 سال 150 دلار هزینه دارند.فردی که می‌خواهد از طریق ویزای کاری به کانادا مهاجرت کند، علاوه بر این مخارج باید حدود 3 تا 4 هزار دلار برای گرفتن وکیل نیز بپردازد، زیرا پرونده‌های ویزای کاری ریسک بسیار بالایی دارند و امکان تغییر رشته‌ها و قوانین نیز وجود دارد.

هزینه اقامت کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

از جمله گران‌ترین روش‌های دریافت ویزای کانادا، روش سرمایه‌گذاری در این کشور است. هر ایالت کانادا شرایط خاص خود را برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری وضع می‌کند. با این حال در صورتی که برنامه‌ریزی داشته باشید و هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید سرمایه خود را در کانادا چندین برابر افزایش دهید.

کانادا کشوری است که از نظر اقتصادی امنیت و ثبات بالایی دارد و همه استانداردهای بین‌المللی سرمایه‌گذاری در این کشور رعایت می‌شود.همان‌طور که گفتیم در هر استان از این کشور شرایط و قوانین مختلفی برای اخذ ویزا از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد که از جمله این قوانین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

روش‌های 100 و 200 هزار دلاری: این روش‌ها در استان بریتیش کلمبیای کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در روش 100 هزار دلاری، شخص سرمایه‌گذار باید حدود 100 هزار دلار از پول خود را در شهرهایی با جمعیت کمتر از 75 هزار نفر سرمایه‌گذاری کند و علاوه بر این مبلغ حدود 300 هزار دلار نیز باید مجموع دارایی‌هایش باشد.
در روش دویست هزار دلاری، شخص ملزم به سرمایه‌گذاری پول خود در شهر خاصی نیست و می‌تواند 200 هزار دلار از سرمایه خود را در هر یک از شهرهای بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری کند. مجموع کل دارایی‌های شخص به غیر از مبلغ سرمایه‌گذاری شده نیز باید حدود 600 هزار دلار باشد.
روش سرمایه‌گذاری 800 هزار دلاری: این روش در استان کبک کانادا استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت روش سرمایه‌گذاری 800 هزار دلاری یکی از شناخته شده‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا است.
در این روش باید دارایی شما بیش از 1 میلیون و ششصد هزار دلار باشد. نصف این مبلغ را باید به دولت کانادا به مدت 5 سال قرض دهید. در نتیجه شما می‌توانید به همراه خانواده‌تان اقامت دائم خود را دریافت کنید.
مبلغ قرض داده شده به ایالت کبک بعد از 5 سال به شما باز گردانده می‌شود. در این روش به ازای هر نفر از اعضای خانواده نیز باید مبلغی حدود 15 هزار دلار بپردازید.
با توجه به مطالب گفته شده می‌توان دریافت که هزینه اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری بسیار زیاد است و به پول گزافی نیاز دارید.

پیشنهاد سردبیر  مزایای اخذ اقامت در کانادا

 

هزینه‌های زندگی در کانادا

برای اقامت در کانادا باید هزینه‌های مختلفی را در نظر بگیرید. البته بیشتر این هزینه‌ها به سبک زندگی شما بستگی دارد. با این حال هزینه‌های زندگی در این کشور به چند دسته تقسیم می‌شوند.
این تقسیم‌بندی‌ها به استانداردهای کانادا نزدیک هستند و بر اساس نیازهای فرد برای شروع یک زندگی جدید برنامه‌ریزی شده‌اند.

هزینه‌ مسکن و خودرو
برای مهاجرت به کانادا باید مبلغی برای هزینه مسکن و خودرو کنار بگذارید. این مخارج از مبالغ سنگین هزینه اقامت کانادا به حساب می‌آیند، ولی به‌صورت ثابت و یک بار پرداخت هستند.هزینه اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. این هزینه‌ها با توجه به نوع آپارتمان، چند خوابه بودن و نزدیک یا دور بودن آن به مرکز شهر قیمت‌های مختلفی دارند.

به عنوان مثال هزینه اجاره خانه در اطراف شهر از 650 دلار تا 1800 دلار است و در مرکز شهر این رقم از 810 دلار تا 2100 دلار در نظر گرفته می‌شود.

هزینه‌های جاری
از دیگر هزینه‌های اقامت کانادا، هزینه‌های جاری مثل خورد و خوراک، پوشاک، مایحتاج روزانه، حمل‌ونقل، اینترنت و غیره است.

هزینه خوراک و هزینه اقامت کانادا برای یک خانواده چهار نفری در یک ماه برابر با 6800 دلار خواهد بود. این مبلغ می‌تواند با صرفه‌جویی کردن و خرید از حراجی‌ها بسیار کاهش پیدا کند.
خرید لباس، کفش و اقلام مشابه نیز از هزینه‌های جانبی حساب می‌شوند. برای این نوع هزینه‌ها باید ماهیانه حدود 100 تا 150 دلار کنار بگذارید. لباس تابستانی در کانادا 43 دلار، شلوار جین 64 دلار، کفش رسمی 127 دلار قیمت دارند.
در بعضی از شهرهای کانادا در اواخر هرماه حراجی‌هایی برگزار می‌شوند که اجناس خود را تا 70 درصد حراج می‌کنند. خرید از این حراجی‌ها در کم کردن هزینه‌ها بسیار موثر خواهد بود.
قیمت بنزین در کشور کاناد در هر شهر متفاوت است. مثلا هر لیتر بنزین در تورنتو 1.12 دلار قیمت دارد. در حالی که در شهر ونکوور این مبلغ برای هر لیتر افزایش پیدا می‌کند.
بیمه درمانی برای هر خانواده 4 نفری در شهر ونکوور کانادا ماهیانه حدود 120 دلار هزینه دارد. در صورتی که این بیمه در شهر تورنتو رایگان است.
هزینه استفاده از تلفن ثابت 35 دلار، موبایل 35 دلار، اینترنت 30 دلار، تلویزیون 40 دلار به بالا در نظر گرفته می‌شود.
مالیات نیز برای افرادی که درآمد سالیانه آن‌ها بیش از 100 هزار دلار باشد، حدود 40 درصد است.

هر شخصی که قصد دارد اقامت کشوری را دریافت کند باید قبل از سفر هزینه اقامت در آن کشور را محاسبه کند. به همین دلیل در مطلب بالا سعی کردیم هزینه اقامت دائم کانادا را برای علاقه‌مندان به مهاجرت به این کشور تخمین بزنیم.در این مطلب سعی کردیم تا شما را با تعدادی از هزینه‌های واجب در راه مهاجرت و اقامت کانادا آشنا کنیم تا در وقت سفر بدانید به چه مقدار پول نیاز دارید.

علاوه بر هزینه‌های ثابتی که در این راه باید خرج کرد، می‌توانید با صرفه‌جویی و خرید از حراجی‌ها پول زیادی را در حساب بانکی خود ذخیره کرده و در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *