تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم

تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا

یکی از موضوعاتی که کاربران و متقاضیان بسیار روی آن تاکید دارند و از موسسه ما جویای شرایطش می شوند، تبدیل ویزای توریستی به اقامت کانادا می باشد.امروز قصد داریم در مورد این موضوع صحبت کنیم که آیا چنین امکانی وجود دارد؟ و شرایط این تبدیل ویزا چیست و چه پیش نیازهایی دارد؟

پس با ما همراه باشید!

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا نوعی ویزای موقت است که به واسطه آن متقاضیان اجازه ورود و بازدید از کانادا را خواهند داشت.این ویزا به طور کلی به دو صورت single entry و  multiple entry صادر می شود.در ویزای single entry شخص یک بار اجازه ورود دارد اما در multiple اجازه ورود و خروج بیش از یکبار را به خاک کانادا خواهند داشت.

این ویزا معمولا به دلایل مختلف برای متقاضیان صادر می شود. دلایلی همچون بازدید از کانادا بعنوان توریست، برای خرید ملک ، برای خرید بیزنس و… می توانند منجر به صدور ویزای توریستی شوند.

برخی از این ویزاهای توریستی قابلیت تمدید دارند و بسته به نوع درخواست و فعالیت متقاضی در کانادا، مدت این ویزاها نیز می توانند متفاوت باشند.مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا توسط آفیسر مهاجرت و با توجه به نوع درخواست متقاضی تعیین می شود.نکته دیگری که بسیاری از کاربران از ما می پرسند این موضوع است که کل پروسه دریافت ویزای توریستی چه مدت به طول می انجامد.

در پاسخ باید گفت مدت مشخصی برای این پروسه وجود ندارد اما معمولا چیزی در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ روز نیاز به زمان است تا ویزا صادر شود.همچنین فرآیند صدور این ویزا نیاز به مدارکی از جمله مدارک تمکن مالی، ارائه اسناد ملکی ، دارا بودن پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار و… دارد که در موضوع مقاله ما نمی گنجد.

و موضوع آخر این است که از طریق دعوتنامه معتبر از کانادا نیز می توان اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا کرد.

 

تبدیل ویزای توریستی

ویزاهای توریستی به صورت کلی قابلیت تبدیل به ویزاهای دیگر و در نهایت کسب اقامت کانادا را دارند.ویزاهای توریستی را می توان به برخی ویزاها نظیر ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزاهای کارآفرینی و… را دارند که هر کدام نیاز به شرایط خاص خود دارد.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا به دو صورت امکان پذیر است.در حالت اول متقاضی باید کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد و قصد تحصیل در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان را داشته باشد.در این صورت می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تغییر داده و مشغول تحصیل شود.

در حالت دوم که شخص متقاضی بیشتز از ۱۸ سال سن دارد، می بایست از یک موسسه آموزش عالی در کانادا پذیرش و اجازه تحصیل کسب کند تا بتواند ویزای توریستی خود را به تحصیلی تغییر دهد.و همانطور که مستحضر هستید در پایان تحصیلات و در صورت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، امکان دریافت اقامت کانادا نیز برای فرد میسر می شود.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

همانطور که بالاتر خدمت شما عرض شد، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار نیز وجود دارد با این تفاوت که شرایط نسبت به ویزای تحصیلی سخت تر می باشد و به دو صورت کلی امکان پذیر خواد بود:

در صورتیکه همسر فرد مشغول کار و یا تحصیل در کانادا باد که به او اجازه می دهد برای دریافت ویزای کار بتواند اقدام کند.
در حالت بعدی شخص متقای باید توانسته باشد درخواست اقامت کانادا را داده باد و تا زمانیکه به درخواست وی پاسخ مقتضی داده شود، می تواند مشغول به کار و موفق به تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار شود.
در صورتیکه شخص موفق به خرید بیزنس و یا کار آفرینی در کانادا شود نیز می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای کار و در نهایت اقامت کانادا تبدیل نماید.

تبدیل ویزای کار یا تحصیلی به اقامت دائم کانادا

ما در مقالات دیگر سایت برای شما بیان کردیم که امکان تبدیل ویزای تحصیلی و کار به اقامت دائم کانادا وجود دارد.

 

ابتدا قصد داریم شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا را برای شما بیان نماییم:

ابتدا به افراد زیر ۱۸ سال که در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در کانادا مشغول به تحصیل شدند می پردازیم.این افراد بدون هیچ مشکلی می توانند پس از اتمام دوره تحصیل خود، در خاک کانادا بمانند و از این نظر مشکلی برایشان ایجاد نخواهد شد.

اما موضوع درباره افرادی که موفق به اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی شدند کمی متفاوت است.این افراد موظفند بعد از اتمام دوره تحصیل ، به سراغ ویزای کار و یا ازدواج با یک شهروند کانادایی بروند.ویزای کار نیز شامل روش های مختلفی مانند کار آفرینی و یا دریافت ویزای کار از طریق تخصص می شود.

 

اما چگونه می توان ویزای کار را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد؟

در این مورد داشتن سابقه کار بسیار حائذ اهمیت خواهد بود. یعنی شما نیاز به حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت در کشور کانادا را دارید.روش های دیگر شامل کارآفرینی و یا سرمایه گذاری می شوند که در روش های کار آفرینی نیاز به اثبات تمکن مالی نیز هست.

اما باز هم پیشنهاد ما به شما برای کسب اقامت دائم کانادا ، کار آفرینی است.چرا که مزایای بسیاری در این روش نهفته است.

توجه داشته باشید در صورت تمایل به تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار یا کارآفرینی کانادا ، حتما با یک وکیل مجرب مشورت نمایید.
برای آشنایی با بهترین روش های کسب اقامت کانادا و یا انواع روش های مهاجرت به کانادا می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

2/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *