بهترین مشاوره مهاجرت به کانادا

کانادا به عنوان یکی از کشورهای مهاجر‌پذیر دنیا شناخته می‌شود. با توجه به این که این کشور امکانات و امتیازات خوبی را برای افراد فراهم می‌کند نظر بسیاری از هموطنان را برای مهاجرت به خود جلب کرده است.

این کشور اقتصاد بسیار با ثباتی دارد و نظام آموزشی آن در ردیف برترین‌های جهان قرار می‌گیرد. به‌طور کلی مهاجرت تحصیلی و کاری بهترین و رایج‌ترین روش‌ها برای اقدام به اقامت در این کشور هستند.

کاربران می‌توانند از خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا بهره ببرند تا روند کارشان سریع‌تر پیش رود. برای مهاجرت کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد.

روش‌های مهاجرت به کانادا

 

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا وسعتی برابر با 9.98 میلیون کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن به 37 میلیون نفر می‌رسد. با توجه به این ارقام به نظر می‌رسد این کشور تراکم جمعیتی کمی داشته باشد. این کشور از جامعه‌ای متشکل از فرهنگ‌های مختلف و دوستانه ایجاد شده است و در آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌شود.

به‌طور کلی مهاجرت به کانادا با یکی از 6 روش کلی تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان‌پذیر است. در ادامه برای مشاوره مهاجرت به کانادا هر یک از این روش‌ها را با توضیحات بیشتری معرفی می‌کنیم.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 

با توجه به تنوع مدارس و دانشگاه‌های بین‌المللی کانادا این کشور شرایطی را فراهم کرده است تا افراد بتوانند برای تحصیل در مقاطع مختلف به آن مهاجرت کنند. برای مهاجرت تحصیلی باید اقدام به ارائه مدارکی مثل مدرک تحصیلی و نمره زبان کنید.

ارائه درست مدارک و نحوه ارسال رزومه در پذیرش شخص بسیار مهم هستند و هر اشتباهی ممکن است منجر به رد ویزا شود. برای مهاجرت به کانادا از این طریق باید با قوانین دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود در این کشور به خوبی آگاه باشید. در این مسیر داشتن مشاور با تجربه می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

مهم‌ترین موارد برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا سن، نمره زبان و تمکن مالی مناسب است. افراد می‌توانند برای دریافت مدرک زبان از طریق آزمون‌های تافل یا آیلتس اقدام کنند. معمولا حداقل نمره زبان در قوانین هر دانشگاه به‌طور جداگانه ذکر شده است.

بیشتر دانشگاه‌ها حداقل نمره 7 آیلتس را از درخواست‌کننده می‌پذیرند. البته در بعضی موارد اگر 1 یا نیم نمره کمتر کسب کنید با درخواست همزمان شرکت در دوره زبان انگلیسی در کانادا می‌توانید پذیرش بگیرید.

اگر از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی شما تا زمان درخواست پذیرش مدت زمان کمتری گذشته باشد، شانس بیشتری برای مهاجرت کانادا از این طریق خواهید داشت. البته اگر دلیل موجهی برای گپ تحصیلی خود ارائه دهید، ممکن است بعضی دانشگاه‌ها از آن چشم پوشی کنند. در چنین مواردی با دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا کارتان آسان‌تر می‌شود.

یکی دیگر از شرایط مهم این است که شخص با ارائه مدارکی اثبات کند که خود می‌تواند به مدت یک سال از عهده هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا برآید.

باید بدانید که اقامت بلند مدت نیز با این روش میسر است. شخص پذیرفته شده می‌تواند با انجام کار دانشجویی سابقه خوبی کسب کند و پس از پایان تحصیل به‌راحتی مشغول به کاری بهتر و رسمی‌تر شود.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

یکی از اهداف این کشور جذب نیروهای متخصصی است که در رشد اقتصادی آن موثر باشند. مهم‌ترین مزیت مهاجرت به این روش این است که فرد می‌تواند ویزای اقامت دائم دریافت کند. با داشتن این ویزا می‌توانید همراه اعضای خانواده خود به کانادا بروید.

افراد می‌توانند برای اپلای گروه نیروی متخصص فدرال، کبک یا برنامه‌های مهاجرتی استانی اقدام کنند. با دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا می‌توانید از جزئیات این موارد بیشتر آگاه شوید. ما هر یک از روش‌های مهاجرت کاری را به‌طور مختصر شرح می‌دهیم.

به طور کلی ارائه درست مدارک و رزومه مناسب در پذیرش شما بسیار موثر هستند. اگر به مدت 3 تا 5 سال در این کشور مشغول به کار شوید با درخواست اقامت دائم، می‌توانید حق شهروندی دریافت کنید.

اقامت کاری فدرال کانادا که با نام اسکیلد ورکر کانادا نیز شناخته می‌شود روشی برای جذب نیروی کار ماهر خارجی به این کشور است. این کشور شهرت زیادی در اقتصادی غنی و سطح بالای رفاه اجتماعی دارد، به همین علت سالانه مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار می‌گیرد.

در برنامه مهاجرت کاری فدرال افراد با تخصص‌های مختلف باید علاوه بر تسلط کافی به زبان انگلیسی، در زمینه تحصیلی خود به مدت 4 الی 6 سال تجربه کاری داشته باشند. به‌طور کلی شخصی با سن کمتر از 45 سال، با داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و سابقه کار در رشته تحصیلی خود می‌تواند از این روش برای مهاجرت اقدام کند.

پس از حدود 3 سال کار در این کشور می‌توانید همراه اعضای خانواده خود شهروند کانادایی باشید. با مشاوره مهاجرت به کانادا می‌توانید از شخصی با تجربه کمک بگیرید تا مدارک و شرایط شما را برای کسب حداقل امتیاز، مورد بررسی قرار دهد.

در مهاجرت فدرال اسکیلد ورکر، شخص متخصص باید قصد اقامت و کار در استانی به غیر از کبک داشته باشد.

در روشی که شخص می‌خواهد به استان کبک مهاجرت کند باید امتیازات لازم را برای برنامه کبک اسکیلد ورکر داشته باشد تا بر این اساس امتیاز او سنجیده شود. بیشتر استان‌های کانادا شرایط ویژه‌ای را برای نیروهای متخصص تعیین کرده‌اند. اخذ گواهی انتخاب استانی منجر می‌شود تا متقاضی سریع‌تر به این کشور مهاجرت کند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

 

یکی دیگر از روش‌ها مهاجرت سرمایه گذاری است. مهاجرت به این روش ریسک بالایی دارد، بنابراین کسب اطلاعات در زمینه اقتصادی و سیاست‌های کشور مورد مهمی به نظر می‌رسد.

همان‌طور که قبلا ذکر کردیم کانادا رشد اقتصادی بسیار خوبی دارد و نرخ بیکاری در آن همواره رو به کاهش است. افراد می‌توانند با مشاوره مهاجرت به کانادا از فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری در این کشور مطلع شوند. همچنین اگر طرح خوبی دارید می‌توانید از طریق مهاجرت استارت آپ اقدام کنید.

متقاضیان می‌توانند از طریق خرید ملک، کار آفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه‌ای به بازار کانادا اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت کانادا کنند. طبق بررسی‌ها کشور کانادا نظام قضایی سالمی دارد، به همین علت نظر بسیاری از سرمایه‌گذارن خارجی را به خود جلب می‌کند.

ریسک مصادره اموال در این کشور در سال 2019 به عددی نزدیک به یک می‌رسد. در واقع این رقم نشان می‌دهد که افراد می‌توانند بدون احساس خطر درباره مصادره اموال خود در این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. همچنین به عنوان یک سرمایه‌گذاری باید بدانید که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه کنترل فساد اقتصادی و اداری شناخته شده است.

توجه داشته باشید که همه سرمایه‌گذاری‌ها منجر به اخذ اقامت دائم نمی‌شوند. ثبت شرکت و ایجاد کسب‌وکاری که در رونق اقتصادی این کشور سهیم باشد یکی از روش‌های دریافت اقامت است. برای اثبات این مورد باید یک گزارش 18 ماهه به دولت کانادا ارائه دهید. این در حالی است که خرید ملک کمکی به دریافت اقامت در این کشور نمی‌کند.

اگر می‌خواهید در ثبت شرکتی مشارکت داشته باشید باید 50 درصد از آن به نام شما باشد تا مدتی مشغول به کار شوید و سپس اقامت بگیرید.

باید بدانید افراد خارجی تنها در بعضی از استان‌های این کشور مثل بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک مجاز به خرید ملک هستند. مدت زمان خرید ملک در کانادا معمولا حدود 60 تا 90 روز طول می‌کشد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از بی‌دردسرترین روش‌ها ازدواج با تبعه کانادایی است. در بیشتر موارد شخص می‌تواند بدون نیاز به وکیل با این روش اقدام به مهاجرت کند. بهتر است قبل از مهاجرت با قوانین این کشور در زمینه ازدواج آشنا شوید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

 

اگر کودکی در خاک این کشور متولد شود برای او پاسپورت کانادایی صادر خواهد شد، حتی اگر پدر و مادر او شهروند کانادایی نباشند. در این روش والدین نمی‌توانند از تابعیت فرزند خود برای اقامت در این کشور امتیازی کسب کنند.

سالانه تعدادی از هموطنان برای به دنیا آوردن فرزند خود به این کشور سفر می‌کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

این روش غیرقانونی است و گزینه‌ مناسبی برای مهاجرت به حساب نمی‌آید. بسیاری از افراد برای دریافت اقامت کانادا به این روش ممکن است حاضر به گفتن هر دروغی باشند. علاوه بر غیرقانونی بودن دریافت اقامت به این روش بسیار زمان‌بر است و شخص باید سال‌ها منتظر بماند تا پرونده او مورد بررسی قرار گیرد.

 

مشاوره مهاجرت به کانادا و نکات مهم آن

یک مشاور معتبر در زمینه حقوق بین‌الملل تخصص دارد و باید از همه قوانین کشور کانادا آگاهی داشته باشد. قبل از پرداخت هزینه برای مشاوره مهاجرت به کانادا، لازم است تحقیقاتی در زمینه دانش شخص و تعداد افرادی که از طریق ارتباط با ایشان موفق به مهاجرت شده‌اند، انجام دهید.

مشاوران حرفه‌ای هرگز روش‌های غیرقانونی به مراجعه‌کننده ارائه نمی‌دهند. در زمان صحبت‌های حضوری و غیرحضوری بهتر است سوالاتی درباره مهاجرت به کانادا از او بپرسید تا از اطلاعات صحیح و کامل او خیالتان راحت شود. همچنین باید به این نکته توجه کنید که آیا زمان کافی به شما اختصاص می‌دهد یا خیر.

هرگز گول افراد سودجو را نخورید. لزوما مشاوره‌ای که قیمت بالاتری دارد بهتر نیست. خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا در تسهیل روند این کار بسیار موثر خواهد بود.

 

 

5/5 - (4 امتیاز)