فریب مشاوران و وکلای کلاهبردار مهاجرت را نخورید

چند سالی است که تب و تاب مهاجرت به شدت در کشورمان افزایش یافته و بعلت برخی مشکلات از قبیل مشکلات اقتصادی و شرایط تحریم عده کثیری از مردم تصمیم به مهاجرت می گیرند. در این میان موسسات بسیاری بمنظور کمک به کسانی که قصد مهاجرت دارند تشکیل شده اند که هر کدام روشی برای انجام امور مهاجرتی کلاینت ها دارند. طبیعتا با افزایش تقاضا برای مهاجرت و همچنین افزایش موسسات نوپا در انجام امور مهاجرتی کلاهبرداران مهاجرت نیز شروع به کسب درآمد از این روش و سوء استفاده از این شرایط می کنند.

در این مقاله قصد داریم انواع کلاهبرداران مهاجرت را برای شما معرفی کنیم پس اگر قصد مهاجرت به کانادا و یا هر کشور دیگری را دارید با ما همراه باشید:

توجه داشته باشید که گرفتن پول و حاصل نشدن موفقیت در امر مهاجرت تنها راه کلاه برداری نیست و روش های زیادی برای این کار وجود دارد که حتی ما که در همین زمینه مشغول فعالیت هستیم هنوز با آن ها آشنا نیستیم! اما بیایید چند مورد کلاهبرداری را باهم بررسی کنیم:

مشاورانی که ادعای وکیل بودن دارند

فریب مشاوران و وکلای کلاهبردار مهاجرت را نخورید

در مقاله بهترین وکیل قابل اعتماد مهاجرت در کانادا برای شما توضیح دادیم که کسانی که مدعی انجام امور مهاجرتی شما هستند شامل ۲ گروه می شوند:

گروه اول وکلای رسمی دادگستری (صحت وکالت این افراد قابل استعلام از طریق وبسایت www.lso.ca) و گروه دوم مشاورین مهاجرت عضو انجمن ICCRC.

کسانی که عضو انجمن مشاورین مهاجرت هستند و با استفاده از کد رجیستر شده در سایت اداره مهاجرت بعنوان وکیل مهاجرت در حال فعالیت می باشند، در اصل وکیل نیستند.

داشتن کد رجیستر شده در سایت اداره مهاجرت کانادا کد وکالت نیست.

پس چه دلیلی دارد که خود را وکیل معرفی می کنند؟

خب بسیار ساده است! این افراد توانایی انجام امور سخت مهاجرتی (مانند دریافت ویزای استارت آپ  ) را ندارند و در امور ساده تر ایفای نقش می کنند و در مواردی که حتی بدون نیاز به وکیل و یا مشاور هم قابل انجام و پیگیری هستند ادعای توانمندی دارند.

اما چرا؟

چون حق وکالت یک وکیل به مراتب بالاتر از یک مشاور مهاجرتی است. چون یک وکیل مهاجرت از نظر اعتبار به مراتب بالاتر از یک مشاور مهاجرتی است و در نهایت باید گفت در صورتیکه شما فکر کنید یک وکیل در حال رسیدگی به پرونده شماست آسوده خاطر تر از این موضوع هستید تا یک مشاور را مسئول امور خود قرار دهید.

همین دلایل ساده کافیست تا مشاوران مهاجرتی با صراحت کامل خود را وکیل معرفی نمایند.

البته منظور ما این نیست که تمام مشاوران همچین روشی دارند و یا توانایی انجام امور مهاجرتی را ندارند! خیر به هیچ عنوان اینگونه نیست.

هدف صحبت ما کلاهبرداران مهاجرت در این زمینه بودند که به سادگی با بررسی پروانه وکالت و اعتبار سنجی آن قابل شناسایی هستند.

شگردها و ترفندهای کلاهبرداران مهاجرتی !

 

قطعا شما هم با تبلیغات بسیار زیاد و غیر قابل باور مبنی بر دریافت مجوز کار با هر شرایطی با درآمد بسیار بالا یا دریافت بورسیه تحصیلی از بهترین دانشگاه های دنیا مواجه شده اید! تبلیغاتی که رسانه های مجازی و یا حتی غیر مجازی را به شدت پر کرده اند و مشخص است که در اکثر موارد کاملا دروغین و جعلی هستند.

توجه داشته باشید که سابقه ریجکت شدن برای مهاجرت به یک کشور یک نکته منفی در پرونده شما خواهد بود که در صورت همکاری با چنین موسساتی احتمال این امر بسیار بالا خواهد بود. این اتفاق نه تنها سابقه بدی برای شما محسوب می شود بلکه باعث از بین رفتن فرصت های آینده و وقت و سرمایه شما نیز خواهد شد.

پس فراموش نکنید تا قبل از بستن قراردادی سفت و محکم و تحقیقات کامل درباره سابقه و نوع فعالیت یک شخص یا موسسه مهاجرتی هرگز اقدام به پرداخت پول و یا ارسال مدارک شخصی خود نکنید.

در برخی دیگر از موارد به شما می گویند که بهترین راه و کم هزینه ترین راه پناهنده شدن است! باید بدانید که برای طی شدن این فرآیند شمارا مدام وادار به دروغ گویی می کنند و شروع به پرونده سازی های مختلف می کنند تا شما را به هر قیمتی وارد یک کشور دیگر کنند. اما بعد از آن هیچ مسئولیتی در قبال اینکه آیا شما پذیرفته می شوید یا در مسیر چه اتفاقاتی برایتان خواهد افتاد و یا اینکه چه صدماتی به شخصیت و روحیات شما می خورد قبول نمی کنند.

چند توصیه در این مورد:

اولین نکته این است که اگر موسسه یا شخصی ادعایی دارد حتما درخواست مدرک اثبات کننده کنید! در صورت نداشتن مشکل قانونی با کمال میل ارائه

خواهند کرد.

نکته بعدی این است که هیچ تضمینی برای اینکه شما موسسه درستی انتخاب کرده اید وجود ندارد. پس تا جای ممکن تحقیق نمایید تا دچار مشکل نشوید.

از تجربیات کسانی که با موفقیت اقدام به مهاجرت کرده اند استفاده کنید. درست است که قوانین مهاجرتی هر سال در حال تغییر و تحول هستند و اگر شخص مسئول دانش کافی نداشته باشد قطعا به مشکل خواهد خورد اما با استفاده از تجربیات آشنایان می توان شخص قابل اعتماد را پیدا کرد.

از موسسات با سابقه طولانی استفاده کنید. اینگونه موسسات قطعا پرونده های موفق زیادی دارند و با شرایط کلی آشنایند و هیچگاه بخاطر یک یا ۲ پرونده حاضر به خدشه دار کردن اعتبار خود نمی شوند. پس به سابقه توجه ویژه ای داشته باشید.

مزایای استفاده از وکیل مهاجرت قابل اعتماد

  • شاید باور این نکته سخت باشد اما استفاده از وکیل برای کلیه امور مهاجرت کاهش هزینه های شما را به دنبال خواهد داشت چون نیازی به پرداخت به انواع واسطه ها و افراد مختلف از میان می رود.
  • یک وکیل قابل اعتماد جلوی در تله کلاهبرداران افتادن شما را می گیرد چون از نظر اطلاعات حقوقی کاملا آگاه است.
  • ایراد های پرنده شما کاهش می یابد و مشکلات توسط وکیل به شما گوشزد خواهند شد.
  • فرآیند طی شدن پرونده شما سرعت بسیار بالاتری می گیرد.
  • وکیل می تواند بهترین راه را با توجه به شرایط شما پیشنهاد دهد.

این نکته ها تنها بخشی از فواید در اختیار گرفتن وکیل معتبر بود.

2.3/5 - (3 امتیاز)