معرفی وب سایت LSO وکلای کانادا

اگر قصد مهاجرت دارید احتمالا تا به حال واژه وکلای مهاجرتی به گوشتان خورده است. وکیل‌های رسمی پایه یک دادگستری در حقیقت با تمام مسائل قانونی آشنایی دارند و می‌توانند کارهای لازم را برای متقاضیان مهاجرت انجام دهند.

در پرونده‌های مهاجرتی به کانادا اگر مشکل ریجکتی وجود نداشته باشد، کمک گرفتن از مشاوران مهاجرتی در مقایسه با وکلا خیلی می‌تواند مقرون ‌به‌صرفه‌تر باشد.

اما اگر پرونده خاصی داشته باشید یا درخواست ویزا شما رد شود، تنها وکیل‌های دادگستری هستند که می‌توانند از حقتان دفاع کنند و برای اعتراض اقدامات لازم را انجام دهند.

وب سایت رسمی LSO وکلای کانادا یک مرجع عالی است که می‌توانید از معتبر بودن وکیل انتخابی خود مطلع شوید. این وب سایت مختص وکیل‌های مهاجرتی کانادا است و برای افرادی که می‌خواهند کارهای مهاجرتی خود را به دست وکیل بسپارند خیلی می‌تواند مفید باشد.

در ادامه مطلب در مورد این وب سایت بیشتر توضیح خواهیم داد، پس تا انتها همراه ما باشید.

 

اهمیت استفاده از وکیل‌های دادگستری در روند مهاجرت

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به‌طور کلی روند پیچیده‌ای دارد و برای افرادی که از قوانین و مقررات کشور مقصد اطلاعی ندارند، سپردن کارها به دست وکیل مهاجرتی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

در بالاتر گفتیم اگر پرونده شما مشکل خاصی نداشته باشد کمک گرفتن از مشاوران مهاجرتی در مقایسه با وکلا انتخاب مقرون ‌به‌صرفه‌تری است.

اما بهتر است این مورد را نیز مطرح کنیم که وکیل‌های مهاجرتی در مقایسه با مشاوران اطلاعات و اختیارات بیشتری دارند.

اگر پرونده خود را به یک وکیل مهاجرتی بسپارید با توجه به دانش بالاتر خود، تا جایی که بتواند از ریجکتی پرونده جلوگیری می‌کند. چون به‌هر حال با ریجتکی اعتبار خودشان زیر سوال خواهد رفت.

از طرفی اگر پرونده شما مشکل داشته باشد یا در رزومه‌تان شرایط کافی برای مهاجرت کانادا وجود نداشته باشد، وکیل مهاجرتی به شما خواهد گفت که نمی‌توانید اقدام کنید یا برای اقدام به مهاجرت باید چه مواردی را در رزومه خود داشته باشید.

به‌طور کلی وقتی شما بتوانید ویزا و اقامت کانادا را دریافت کنید برای وکیل نیز موجب افتخار است و به‌همین دلیل وکلا پرونده‌های با ریسک بالا را قبول نمی‌کنند.

بد نیست بدانید که تعداد وکیل‌های مهاجرتی غیر قانونی خیلی زیاد شده است و هر کسی با دانش اندک نیز ادعای وکالت می‌کند. در چنین شرایطی بهتر است از فردی که ادعای وکالت دارد، مدارکی را که اثبات‌کننده این مورد است درخواست کنید.

وب سایت LSO وکلای کانادا می‌تواند بهترین مرجع برای تایید وکیل باشد. بنابراین برای این‌که گول حرف‌های مشاوران که ادعای وکالت دارند نخورید حتما از طریق این وب سایت مورد تایید بودن وکیل را بررسی کنید و بعد از آن با خیال راحت پرونده خود را به دست آن شخص بسپارید.

 

معرفی وب سایت LSO وکلای کانادا

LSOبرگرفته از عبارت Law Society of Ontario است. انجمن حقوقی انتاریو در سال 1797 توسط مجلس قانون‌گذاری ایجاد شد که بر کار وکلا و مشاوران حقوقی نظارت دارد تا افرادی با استاندارهای بالا و همچنین برخورداری از شایستگی و رفتار حرفه‌ای کارهای موکل‌های خود را پیش ببرند.

در این انجمن به بیش از 55000 وکیل و 9000 حقوقدان طبق مقررات و دستورالعمل‌ها مجوز اعطا شده است.

 

خدمات سایت انجمن حقوقی انتاریو

LSO خدمات کاملی در زمینه کارهای حقوقی از قبیل موارد زیر ارائه می‌دهد:

 • می‌توان از طریق این وب سایت از وکلا یا مشاوران مهاجرتی شکایت کرد.
 • در سایت LSO فهرست جامعی از وکلا و مشاوران با اطلاعات تماس و محل کار قرار دارد.
 • در خدمات ارجاع انجمن حقوقی که نام یک وکیل یا حقوقدان را در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید حداکثر یک جلسه نیم ساعتی مشاوره به‌صورت رایگان داشته باشید تا بتواند به اطلاعات نسبی از حق خود دست پیدا کنید.
 • فهرستی از وکلا که در زمینه‌های خاصی معتبر و قانونی هستند.
 • صندوق جبران خسارت به افرادی که به‌دلیل اعتماد به وکیل یا مشاور پول خود را از دست ‌داده‌اند کمک می‌کند.

در وب سایت LSO وکلای کانادا چه چیزهایی را پیدا می‌کنید

به‌دنبال فردی هستید که در کارهای حقوقی برای مهاجرت به شما کمک کند. انجمن حقوقی انتاریو کانادا به شما کمک می‌کند تا وکیل یا مشاور حقوقی معتبر را پیدا کنید و در زمینه کارهای حقوقی مشکلی نداشته باشید.

فهرست وکلای کانادا و مشاوران حقوقی

فهرست وکلای معتبر بر اساس نام، شهر، کد پستی، حوزه قانونی و زبان قابل جستجو است. انجمن حقوقی انتاریو فهرست وکلا با پروانه حقوقی را در راستای منافع عموم جامعه تنظیم کرده است و در خصوص مشاوران حقوقی در این بخش اطلاعاتی در دسترس شما قرار نمی‌گیرد.

فهرست راهنما اطلاعات تماس را برای اکثر دارندگان مجوز قانونی نشان می‌دهد. اطلاعات تماسی که در فهرست درج شده است طبق تعهدهای وکیل در صورت هر نوع تغییر در اختیار انجمن حقوقی انتاریو قرار می‌گیرد.

در فهرست وب سایت LSO وکلای کانادا وضعیت فعالیت وکیل یا حقوقدان درج شده است. اگر وکیل محدودیت‌های عملکردی داشته باشد یا هر نوع سابقه دیگری در پرونده او باشد، در فهرست به‌نمایش در می‌آید.

آدرس ایمیل نیز فقط برای وکلایی نشان داده می‌شود که خودشان تایید کرده‌اند، در غیر این صورت اطلاعاتی در این مورد دسترس نخواهد بود.

در وب سایت LSO وکلای کانادا برای پیدا کردن وکیل معتبر و قانونی می‌توانید دو نوع جستجو ساده و پیشرفته داشته باشید. در جستجو ساده بر اساس آدرس و نام وکیل یا حقوقدان اطلاعاتی برای شما به‌نمایش در می‌آید.

می‌توانید تعیین کنید تنها اسامی وکلا یا حقوقدان‌ها یا هر دو مورد نشان داده شود. از طرفی با امکان جستجو پیشرفته که در آن باید نام و نام خانوادگی، شماره انجمن حقوقی، کد پستی و شهر را انتخاب کنید فهرست نشان داده شده برای شما محدودتر خواهد بود.

از طرفی می‌توانید با انتخاب وکلا و حقوقدان‌هایی که خدمات حقوقی به زبان فرانسوی ارائه می‌دهند وکیل مدنظر خود را پیدا کنید. همچنین می‌توانید از قسمت زبان‌ها، زبان‌های دیگری غیر از انگلیسی و فرانسوی را نیز انتخاب کنید.

اگر طبق موقعیت مکانی می‌خواهید وکیل‌ها را پیدا کنید، باید جستجو را طبق آدرس انجام دهید و در فهرست، نزدیک‌ترین وکیل‌های حقوقی معتبر تا شعاع 10 کیلومتری نشان داده می‌شود. نتایج را می‌توانید تا حداکثر شعاع 25 کیلومتری از خود فیلتر کنید.

امکان دارد با فهرست طولانی از اسامی روبرو شوید یا اصلا نتیجه‌ای پیدا نکنید، به‌همین دلیل امکان دارد لازم باشد معیارهای جستجو خود را اصلاح کنید. تکمیل فیلدها به‌درستی و بررسی از لحاظ غلط‌های املایی می‌تواند در نشان دادن اسامی موثر باشد.

در وب سایت LSO وکلای کانادا نام برخی از دارندگان مجوز سابق انجمن حقوقی موجود است که شامل وکلا یا حقوقدان‌هایی می‌شوند که به درخواست خودشان مجوز را تسلیم کرده‌اند و همچنین کسانی که به‌دلایل نظارتی مجوزشان لغو شده است. اطلاعات وکلای کانادا و حقوقدان‌های سابق به مدت سه سال در فهرست وجود خواهد داشت.

دستورالعمل‌های کلی برای انتخاب متخصص حقوقی چیست؟

برای سپردن کارهای خود بعد از آشنایی با وب سایت LSO وکلای کانادا می‌توانید وکلا و مشاوران معتبر را پیدا کنید و از آن‌ها بپرسید که پرونده شما را قبول می‌کنند یا خیر.

 • از آن‌ها بپرسید برای هر نفر در هر جلسه چند ساعت وقت می‌گذارند.
 • زمانی را برای ملاقات حضوری رزرو کنید.
 • بهتر است از آن‌ها بپرسید تجربه مشابهی مانند پرونده شما داشته‌اند یا خیر.
 • در مورد رسیدگی به پرونده هزینه را بپرسید.
 • بپرسید باید هزینه را ماهانه پرداخت کنید یا در پایان تمام هزینه باید یک جا پرداخت شود.
 • بپرسید هزینه‌های دیگری نیز در این راه باید پرداخت کنید یا خیر.

در انجمن حقوقی انتاریو هزینه‌ای برای کارها تعیین نمی‌شود. وکلا و حقوقدان‌ها بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند می‌توانند هزینه‌ای را در نظر بگیرند، بنابراین وکیل‌های مهاجرتی هزینه‌های مختلفی دارند.

پس از آشنایی با وب سایت LSO وکلای کانادا می‌توانید در خصوص گرفتن وقت با مشاوران و وکلا مهاجرتی با خیال راحت‌تر اقدام کنید.

یک وکیل مهاجرت کانادا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پس از آشنایی با وب سایت LSO وکلای کانادا حالا با دید بهتری به افراد فعال در این زمینه اعتماد خواهید کرد. اما باید بدانید هر وکیلی نمی‌تواند فرد مطلوبی برای پیشبرد پرونده شما باشد.

یک وکیل مهاجرت کانادا باید ویژگی‌هایی داشته باشد که چند مورد از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

داشتن اطلاعات به‌روز و کافی

بدون تردید آگاهی کافی از قوانین مهاجرتی کانادا، همچنین به‌روز بودن اطلاعات فرد و داشتن مجوز ICCRC مهم‌ترین ویژگی است که وکیل مورد نظر باید داشته باشد.

آشنایی با دستگاه قضایی کانادا و ارتباط با آن

تنها داشتن ویژگی قبل برای یک وکیل آگاه به امور مهاجرتی کافی نیست. بلکه وکیل انتخابی شما باید دستگاه قضایی کانادا را نیز کاملا بشناسد و ارتباطاتی با سایر وکلا داشته باشد تا در صورت بروز مشکل در پرونده شما، سریع‌تر برای رفع آن اقدام کند.

تجربه و سابقه کافی

افرادی که سابقه طولانی در امور مهاجرت کانادا دارند، می‌توانند شانس موفقیت پرونده شما را به‌علت تجربه بالای خود افزایش دهند. حتما پیش از عقد قرارداد با یک وکیل از اطلاعات، تجربه و پرونده‌های سابق او اطلاعات به دست آورید.

سخن نهایی

مهاجرت به کانادا تصمیم بزرگی است که اگر بدون آگاهی لازم و کمک از یک وکیل مهاجرت مجرب انجام شود، نتیجه‌ای جز از شکست نخواهد داشت. شما با استفاده از توصیه‌های بالا می‌توانید یا فرد شایسته را برای وکالت خود انتخاب کنید و به کمک وب سایت LSO وکلای کانادا اعتبار او را بسنجید.

5/5 - (2 امتیاز)