کانادا یکی از کشورهایی به شمار می‌رود که به خاطر داشتن شرایط شغلی، تحصیلی و زندگی مناسب، توجه مهاجران مختلف از جمله مردم کشورمان را به خود جلب کرده است.

همان‌طور که می‌دانید، کانادا شهرهای مختلفی دارد و هر کدام به دلایل گوناگونی ممکن است نسبت به دیگری برتری داشته باشند. پس قبل از مهاجرت به این کشور، لازم است یک سری نکات را مد نظر قرار دهید و اولویت‌های اصلی خود را زمان انتخاب از بین بهترین شهرهای کانادا برای زندگی، تحصیل، کار و موارد دیگر مشخص کنید.

 

معرفی بهترین شهرهای کانادا

بهترین شهرهای کانادا از لحاظ تحصیل، زندگی راحت، فرصت شغلی مناسب و مسائل دیگر در چندین دسته‌بندی مختلف قرار می‌گیرند. مسلما کسی که از ایران یا هر کشور دیگری، قصد مهاجرت و اقامت کانادا را داشته باشد، باید به این مساله توجه کند.

در ادامه شهرهایی را از این کشور معرفی خواهیم کرد که برای انتخاب زمان مهاجرت بهترین هستند و توضیح خواهیم داد چه ویژگی‌هایی دارند که زمان مهاجرت می‌توانید مد نظر قرار دهید.

 

تورنتو
یکی از شهرهای بزرگ کانادا که در استان انتاریو قرار دارد، تورنتو است که  از لحاظ کیفیت زندگی یکی از بهترین شهرهای کانادا نام می‌گیرد.

ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، اغلب تورنتو را برای اقامت بر می‌گزینند. چون از نظر آب‌وهوایی با این منطقه سازگاری بیشتری دارند. دمای تابستان‌های این شهر نهایتا تا 30 الی 36 درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا می‌کند و محدوده دمای این منطقه در زمستان از 3- تا 15- درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود.البته از لحاظ هزینه‌های زندگی، تورنتو یکی از شهرهای گران محسوب می‌شود و از این نظر رتبه دوم را در کانادا به خود اختصاص می‌دهد. اما در مقابل، درآمد افراد شاغل در این شهر نیز بالا است.

طی سال‌های اخیر نرخ بیکاری در تورنتو به‌شدت پایین بوده است. اما شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مشاغل باعث شد تا نرخ بیکاری نسبت به قبل افزایش پیدا کند.کسانی که برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند مجددا تورنتو را انتخاب کنند. چون این شهر از نظر سیستم آموزشی قوی است و 5 دانشگاه دولتی ممتاز و 4 کالج مشهور در آن قرار دارند.

 

ونکوور
ونکوور شهر دیگری است که در فهرست بهترین شهرهای کانادا برای زندگی قرار می‌گیرد. آب‌وهوای عالی این شهر باعث شده است که مهاجران علاقه خاصی به آن داشته باشند.

شاید هزینه‌های زندگی در شهر ونکوور که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده نسبتا زیاد باشد اما درآمد ماهیانه یا سالیانه افراد شاغل در این شهر از بسیاری از شهرهای دیگر کانادا بیشتر است. بنابراین کیفیت سطح زندگی در ونکوور در مقایسه با شهرهای مختلف دیگر کشورهای مهاجرپذیر بالاتر است.جالب توجه است که مردم با نژاد آسیای شرقی، نزدیک به نیمی از جمعیت این شهر را به خود اختصاص داده‌اند و مهاجران ایرانی در این شهر کمتر به چشم می‌خورند.

 

ساسکاچوان
ساسکاچوان یکی دیگر از شهرهای کانادا است که از لحاظ سطح کیفیت زندگی در یک سطح با ونکوور قرار می‌گیرد. هر چند شاخص ایمنی در این شهر تعریفی ندارد اما از نظر آب‌وهوا، هزینه‌های زندگی، شاخص آلودگی و مسائل دیگر در زمره بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است.

البته اگر از هزینه‌های مناسب زندگی در ساسکاچوان چشم‌پوشی کنیم، باید صادقانه بیان کنیم که درصد بیکاری در این شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا بیشتر است. پس برای یافتن شغل یا سرمایه‌گذاری بهتر است یکی دیگر از شهرهای کانادا را انتخاب کنید.

پیشنهاد سردبیر  گرم ترین شهرهای کانادا

 

اتاوا
در استان اوتناریو کشور کانادا، شهری به نام اتاوا وجود دارد که در زمره شهرهای گران این مقصد عالی مهاجرتی قرار می‌گیرد. دلایل مختلفی برای مطرح شدن اتاوا به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی وجود دارد که بعضی از آن‌ها عبارتند از:

درآمدهای بالای ناشی فرصت‌های شغلی مناسب
سطح بالای شاخص سلامت
دسترسی آسان به مراکز درمانی خوب و با امکانات فراوان
تا چند سال گذشته، این شهر به عنوان دومین شهر برتر کانادا برای زندگی شناخته می‌شد. اما این روزها با افزایش چشم‌گیر سطح کیفیت زندگی در این شهر و کاهش فوق‌العاده نرخ بیکاری، اتاوا به رتبه یک دست پیدا کرده است.

 

سنت آلبرت
سنت آلبرت یکی از شهرهای استان آلبرتای کانادا است که اقتصاد قوی و وجود فرصت‌های شغلی با درآمدهای بسیار زیاد آن باعث شده است تا سنت آلبرت را به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی معرفی کنیم.

در این شهر، روزبه‌روز نرخ بیکاری کاهش پیدا می‌کند و طبق آمارهای اخیر، نرخ بیکاری در سنت آلبرت به 4 درصد رسیده است. این موضوع برای مهاجرانی که قصد یافتن فرصت کاری یا سرمایه‌گذاری دارند، بسیار حائز اهمیت است.

 

مونترال
اغلب کسانی که در این شهر کانادا اقامت دارند، فرانسوی زبان هستند. پس اگر تسلط کافی را روی این زبان ندارید و مقصد اقامت شما در کانادا مونترال است، باید زبان فرانسه خود را تقویت کنید.

زندگی در مونترال سطح کیفیت نسبتا عالی دارد. چون هزینه‌های مربوط به مسکن در این شهر پایین است و افراد با درآمد بالایی که دارند، می‌توانند خانه‌هایی خوب با هزینه کم تهیه کنند. گرچه یکی از نکات منفی این شهر نداشتن ثبات آب‌وهوایی است.

اگر بخواهیم به مونترال یک لقب بدهیم، باید آن را دانشجویی‌ترین شهر کشور کانادا معرفی کنیم. چون در این شهر، رشته‌های گوناگونی در کالج‌ها و دانشگاه‌های مطرح تدریس می‌شوند. بنابراین اولین انتخاب برای مهاجرانی است که به منظور ادامه تحصیل به کانادا سفر می‌کنند.

 

کلگری
یکی دیگر از شهرهای استان آلربتا که در فهرست بهترین شهرهای کانادا برای زندگی قرار گرفته است، کلگری نام دارد. این شهر، یک شهر کوهپایه‌ای با آب‌وهوای فوق‌العاده است که از نظر امنیتی امتیاز بسیار بالایی می‌گیرد.از آن‌جایی که کلگری کمترین میزان مالیات را از افراد مقیم دریافت می‌کند، بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. به خاطر هزینه کم تامین مسکن در شهر کلگری، با زندگی در این شهر شرایط نسبتا عالی خواهید داشت.

اگر در زمینه کشاورزی یا صنعت نفت و گاز فعالیت دارید، می‌توانید این شهر را برای زندگی انتخاب کنید. چون فرصت‌های شغلی بسیار خوبی از این نظر در اختیارتان خواهد بود.کلگری را همچنین می‌توانیم به عنوان بهترین گزینه برای مهاجران دانشجو معرفی کنیم. چون در کلگری نزدیک به 175 مدرسه و 120 دانشگاه و کالج وجود دارد. سطح علمی دانشگاه کلگری آنقدر بالا است که می‌توانیم آن را در زمره 10 دانشگاه برتر کانادا و 100 دانشگاه برتر جهان قرار دهیم.

 

کبک
در جنوب استان کبک، شهر کبک به عنوان یکی از ده‌ها شهر مناسب برای زندگی در کشور کانادا شناخته می‌شود. افراد در این شهر مانند مونترال، به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.اگر دوستدار آب‌وهوای سرد هستید، کبک می‌تواند گزینه مناسبی برای محل اقامت کانادا به شمار رود. چون در تابستان، بیشترین میزان دما برابر با 20 درجه سانتی‌گراد و در زمستان، کمترین آن برابر با 18- درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر  مشاور املاک در کانادا

یکی از مزایای زندگی در کبک، پایین بودن نرخ بیکاری در این شهر است. برای درک بهتر موضوع بد نیست بدانید میانگین نرخ بیکاری در کشور کانادا 7 درصد تخمین زده شده است. در صورتی که آمارهای موجود، نرخ بیکاری را در کبک برابر با 4.5 درصد اعلام می‌کنند.

شرایط اقتصادی فوق‌العاده خوب این شهر، شاخص بالای ایمنی، آلودگی بسیار کم، دسترسی به مراکز بهداشتی و ویژگی‌های دیگر جزو مزایای کبک محسوب می‌شوند و باعث شده است تا آن را در فهرست بهترین شهرهای کانادا برای زندگی قرار دهیم.

 

هلیفکس
این شهر در کانادا، بیشترین درصد مهاجران ایرانی را در خود جای داده است. درصد ایرانی‌هایی که در شهر هلیفکس اقامت دارند تقریبا 1.3 درصد است.اگر بخواهیم هزینه‌های زندگی برای یک فرد مجرد در شهر هلیفکس را تخمین بزنیم، به رقمی برابر با 2800 دلار کانادا خواهیم رسید. در حالی که میزان درآمد همان فرد به‌صورت ماهیانه و پس از پرداخت مالیات، تقریبا 3035 دلار کانادا خواهد بود.

با یک جمع و تفریق ساده متوجه خواهید شد که زندگی در این شهر به‌صرفه است و می‌توانید آن‌ را یکی از گزینه‌های مناسب برای اقامت کانادا در نظر بگیرید.

 

ویژگی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی چیست؟

حال که بهترین شهرهای کانادا را شناختید باید یکی از آن‌ها را برای مهاجرت انتخاب کنید. به‌طور کلی شهر مورد نظر شما باید یک سری ویژگی‌ها و مشخصاتی داشته باشد که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

سطح امنیت
شاخص امنیت در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. برای تجربه یک زندگی آرام و بدون‌ دردسر، باید شهرهایی را با سطح امنیت بالا انتخاب کنید. به عنوان مثال، تورنتو به عنوان امن‌ترین شهر کانادا در حال حاضر معرفی شده است. چون نرخ ارتکاب جرم در این شهر به صفر نزدیک است.

بازار شغلی
رونق بازار شغلی، از جمله ویژگی‎های دیگر بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است. هر فرد مهاجری باید در کشور مقصد به دنبال کسب درآمد و داشتن یک منبع درآمد باشد، بنابراین باید شهری را انتخاب کنید که:

رونق بازار شغلی در آن قابل قبول باشد.
نرخ بیکاری حداقل باشد.
نظام آموزشی
قوی بودن نظام آموزشی یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که به عنوان یک دانشجو یا محصل در کانادا باید در نظر بگیرید. مهاجران کانادا مانند شهروندان این کشور می‌توانند از عالی‌ترین سطح امکانات آموزشی بهره ببرند.

با این حال، در بعضی شهرها مانند کلگری، نظام آموزشی قوی‌تری وجود دارد. به همین علت چنین شهرهایی بیشتر مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که دنبال اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا هستند.

 

کانادا طی سال‌های اخیر توجه بسیاری از افراد را برای مهاجرت چه نظر تحصیلی، اقامت یا سرمایه‌گذاری به خود جلب کرده است.این کشور پیشرفته امکانات فراوانی در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد و ثبات اقتصادی بالایی دارد. با این حال بسیاری از افراد ممکن است ندانند زمان اخذ ویزا کانادا کدام یک از شهرهای این کشور را انتخاب کنند.در مطلب بالا با توضیح ویژگی‌های بهترین شهرهای کانادا برای زندگی سعی کردیم انتخاب را برای شما ساده کنیم.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *