آنچه باید درمورد زندگی در تورنتو بدانید

به عنوان کلانشهری که 6 میلیون جمعیت دارد و بزرگترین شهر کانادا، تورنتو مقصد بسیاری از افرادی است که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب میکنند. زندگی در تورنتو به عنوان شهری چندفرهنگی تجربهای کمنظیر است و موقعیتهای شغلی و تحصیلی خوبی در اختیار شما است. بنابراین اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید در متن زیر درمورد زندگی در تورنتو بخوانید:

زندگی در تورنتو بنا به نظرسنجی موسسههای بینالمللی کیفیت بالایی دارد و در فهرست جزو شهرهای مناسب آمده است. زندگی میلیونها مهاجر، نیروی کار خارجی و دانشآموزان بینالمللی تورنتو را به شهری چندفرهنگی تبدیل کرده است. با وجود طیفهای گوناگون افراد از ملیتهای مختلف زندگی در تورنتو میتواند موقعیتی برای آشنایی با سایر فرهنگها هم باشد.

 • تورنتو شهری چندفرهنگی

تورنتو شهری چندفرهنگی است و افراد زیادی از کشورهای دیگر که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را برگزیدهاند در این شهر سکونت میکنند. صحبت به بیش از 200 زبان مختلف آن را به شهری چندفرهنگی تبدیل کرده است. فرقی نمیکند از کدام کشور باشید و زندگی در تورنتو را انتخاب کرده باشید، احتمال دیدن هموطنتان در این شهر بسیار زیاد است.

 • امنیت تورنتو

زندگی در تورنتو در مقایسه با سایر شهرهای آمریکا شمالی امنیت بالایی دارد. اگرچه محله با محله متفاوت است اما در کل میتوان گفت این شهر امنیت خوبی دارد و برای افرادی که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا را انتخاب میکنند مناسب است.

 • داشتن سرگرمیهای متعدد

یکی از نکات مهم برای بالا بردن کیفیت زندگی در دسترس داشتن تفریحات و سرگرمیهای مناسب برای گذران اوقات فراغت است. از این حیث زندگی در تورنتو موقعیت خوبی برای سرگرمی و تفریح فراهم میکند. سالنهای سینما، تئاتر، کنسرت و انواع و اقسام سرگرمیها در این شهر کیفیت زندگی در تورنتو را افزایش میدهد.

 • سیستم حملونقل عمومی

سیستم حملونقل عمومی تورنتو اشکالاتی دارد و اگرچه وضعیت بدی ندارد اما ممکن است گاهی شما را دیر به ملاقاتهایتان برساند. خبر خوب اینکه زندگی در تورنتو امکان دوچرخهسواری یا استفاده از ماشین اشتراکی را دراختیار شما قرار میدهد.

 • شهری چهارفصل

تورنتو به عنوان شهری چندفرهنگی علاوه بر داشتن فرهنگهای متفاوت تمامی فصلها را هم دارد. با مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا میتوانید از تابستانهای دلپذیر، پاییزهای رنگارنگ، زمستانهای برفی و بهارهای بارانی لذت ببرید. همچنین اگر چندان از برف و سرما خوشتان نمیآید بهتر است بدانید حین زندگی در تورنتو با برف و سرمای کمتری نسبت به مونترال و اتاوا دستوپنجه نرم میکنید.

 • خانههای گران

یکی از مسائل مهم در مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا خرید خانه برای زندگی است. در این خصوص باید بدانید خرید مسکن در این شهر گران تمام میشود و باید هزینه قابل توجهی برای خانهدار شدن بپردازید.

این گرانی خانه فقط به خرید محدود نمیشود و اجاره خانه نیز در تورنتو گران است. همچنین تعداد خانههای خالی در تورنتو زیاد نیست و ممکن است برای پیدا کردن خانه مناسب ناچار شوید زمان زیادی صرف کنید.

 • موقعیتهای شغلی متعدد

اگرچه زندگی در تورنتو کمی گران است اما نکته مثبت تورنتو وجود موقعیتهای شغلی متعدد است. پیدا کردن کار در تورنتو کار چندان سختی نیست و احتمال یافتن شغل مورد علاقه پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا زیاد میشود. موقعیتهای شغلی تورنتو بسیار متنوع هستند و از صنعت فیلمسازی تا هوش مصنوعی را شامل میشود. میتوانید پیش از مهاجرت به کانادا برای راحتی کار لیست موقعیتهای شغلی را بررسی کنید تا بتوانید درک درستتری از بازار کار این شهر داشته باشید.

 • شهر بوستانها و ساحلها

زندگی در تورنتو فرصت لذت بردن از بوستانهای متعدد شهر و گذراندن ساعات لذتبخش در سواحل را دراختیار شما قرار میدهد. طبیعت زیبا از فرصتهایی است که مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا در اختیار شما قرار میدهد و با زندگی در تورنتو در کنار سایر مواهب امکان لذت بردن از منظرههای طبیعی را هم خواهید داشت.

 • شهر طعمهای بینظیر

تورنتو به عنوان شهری چندفرهنگی مکانی مناسب برای افراد خوشخوراک است. تنوع ملیتها سبب شده انواع غذاها از کشورهای مختلف در این شهر طبخ شوند و شما فرصت چشیدن آنها را داشته باشید. از غذاهای آسیایی تا مدیترانهای و آمریکایی همه در دسترس شما هستند.

 • شهر قهوهدوستان

یکی از عوامل شهرت تورنتو کافههای این شهر و قهوههایی است که سرو میکنند. کیفیت قهوهها در این کافهها عالی است و میتوانید انواع مختلف قهوه از کاپوچینو تا اسپرسو را با طعمی بینظیر بچشید و صبح با نوشیدن یک فنجان قهوه روزی بانشاط را آغاز کنید.

 • انعام دادن را فراموش نکنید

انعام دادن بخشی از فرهنگ کشور کانادا است که باید پیش از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا به آن توجه کنید. بخش عمدهای از دستمزد گارسونها از انعام تامین میشود و انعام دادن در این شهر چندفرهنگی کاری مرسوم و رایج است. معمولا 15% کل هزینهی سفارش به عنوان انعام درنظر گرفته میشود اما اخیرا این مبلغ به 18 تا 20% سفارش هم رسیده است.

 • کارت اعتباری بانک در همهجا پذیرفته میشود

یکی از نکات زندگی در تورنتو این است که کارت اعتباری به تازگی در مکانهایی که قبلا پذیرفته نمیشد مانند تاکسی حالا پذیرفته میشود. بنابراین با داشتن کارت اعتباری خیالتان از بابت خرید راحت میشود و دیگر لازم نیست نگران همراه داشتن پول نقد باشید. فقط کافی است پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا برای دریافت کارت اعتباری اقدام کنید.

 • سگها در همه جای تورنتو

پس از مهاجرت به کانادا و اقامت به کانادا و زندگی در تورنتو ممکن است حس کنید همه خانوادهها در تورنتو سگ دارند. تعداد سگها در تورنتو زیاد است و احتمالا حین پیادهرویهای روزانه با تعداد زیادی سگ مواجه میشوید. افراد در تورنتو با حیوانات مهربان هستند و میتوان گفت حیوان خانگی موردعلاقهشان سگ است.

ثبت امتیاز یادتون نره
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.