شرایط سرمایه گذاری در کانادا

کانادا جزو کشورهایی است که نرخ مهاجرپذیری بالایی دارد. این کشور با وسعت زیاد و جمعیت کم خود امکانات و امتیازات مناسبی را برای ساکنان خود فراهم می‌کند.

کشور کانادا از لحاظ اقتصادی بسیار غنی است و در آن دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارد. این موارد باعث شده‌اند تا سالانه افراد زیادی اقدام به مهاجرت کانادا کنند.

یکی از روش‌های مهاجرت کانادا سرمایه‌گذاری است. با این روش شخص می‌تواند پس از مدتی به همراه اعضای خانواده خود اقامت دائم بگیرد. در واقع این روش برای دریافت ویزا سرمایه گذاری کانادا بسیار مطمئن است.

یکی از سوالات رایج افراد این است که شرایط سرمایه گذاری در کانادا چیست؟ باید بگوییم که این کشور از استان‌های مختلفی تشکیل شده است، بنابراین شرایط سرمایه گذاری در کانادا در هر یک از آن‌ها شامل قوانین مختلفی می‌شود. همچنین روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

در ادامه این مطلب می‌خواهیم به بررسی روش‌ها و شرایط سرمایه گذاری در کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا انتها همراه ما باشید.

روش‌های سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

رشد اقتصادی خوب کانادا منجر شده است که افراد زیادی علاقمند به سرمایه‌گذاری در این کشور شوند. انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا می‌تواند شما را در اخذ راحت‌تر اقامت کانادا کمک کند.

معمولا افراد با ایجاد یک کسب‌وکار جدید یا خرید ملک اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور می‌کنند. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مختلف با یک وکیل مهاجرت کانادا که به قوانین بین‌الملل مسلط است مشورت کنید.

اما از مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه گذاری استانی در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا مغازه در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی در کانادا
 • سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا

در ادامه شما را با هر یک از این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

افراد می‌توانند در تعدادی از استان‌های این کشور مثل بریتیش کلمبیا، کبک، نیوبرانزویک و پرنس ادوارد اقدام به سرمایه گذاری کنند.

در هر یک از این استان‌ها قوانین و شرایط خاصی برای سرمایه‌گذاری حاکم است.

سرمایه‌ گذاری در استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از ایالت‌های خوب و خوش آب و هوای کانادا به شمار می‌رود. در این استان از کارآفرینی استقبال زیادی می‌شود. با سرمایه‌گذاری در این استان باید نشان دهید که در رشد و نوآوری اقتصادی آن تاثیر گذار هستید.

برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا باید سرمایه شما مابین 200 تا 400 هزار دلار کانادا باشد. همچنین باید بدانید که اگر مبلغ سرمایه شما از این مقدا بیشتر باشد، می‌توانید علاوه ‌بر اعضای خانواده خود 1 تا 5 نفر دیگر را به عنوان پرسنل کسب‌وکارتان به کانادا بیاورید.

اگر کسب‌وکارتان منجر به رونق اقتصادی در این استان شود می‌توانید اقامت دائم کانادا بگیرید.

سرمایه گذاری در استان کبک

یکی از روش‌های مهاجرت کانادا سرمایه گذاری در استان کبک است. برای سرمایه‌گذاری در این استان شخص باید حدود 220 هزار دلار کانادا را در یکی از بانک‌های معتبر این استان سپرده‌گذاری کند.

با این کار خود شخص و اعضای خانواده می‌توانند با دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در این کشور زندگی کنند و از خدماتی مثل تحصیل، بیمه، خدمات بهداشتی و درمانی بهره ببرند.

متقاضی می‌تواند پول خود را به صورت ملک یا سهام نیز سرمایه‌گذاری کند.

از شرایط سرمایه‌ گذاری در استان کبک کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افراد می‌توانند با هر سنی در این استان اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
 • احتیاجی به کسب نمره بالا در آزمون‌های زبان فرانسه یا انگلیسی نیست.
 • شخص می‌تواند از این طریق برای اعضای خانواده خود نیز اقامت کانادا بگیرد.
 • خود شخص و اعضای خانواده‌اش می‌توانند از امکانات و خدمات بهداشتی، درمانی، تحصیلی و موارد دیگر بهره ببرند.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

سرمایه‌گذاری در این جزیره برای مدیران و تاجران باتجربه بسیار مناسب است. در واقع در این استان متقاضی باید کسب‌وکاری مرتبط با تخصص و تجربه‌های قبلی خود راه‌اندازی یا خریداری کند.

حداقل مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در این استان حدود 275 هزار دلار کانادا است.

در زمان اقدام برای مهاجرت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد باید حداقل یک مرتبه به این جزیره سفر کنید. همچنین اخذ مدرک زبان ضروری است و حداقل تحصیلات درخواست‌دهنده باید لیسانس باشد.

از شرایط سرمایه‌گذاری در این استان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شخص باید حتما کسب‌وکاری مرتبط با تخصص و تجربه خود راه‌اندازی کند.
 • باید بدانید سرمایه شخص پس از مدتی زندگی در این جزیره به او بازگردانده می‌شود. سرمایه‌گذار می‌تواند مقداری از پول خود را برای دریافت اقامت و مابقی را برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود صرف کند.
 • اخذ نمره خوب زبان الزامی است.

سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

یکی از گزینه‌های خوب برای سرمایه گذاری در کانادا استان نیوبرانزویک است. برای این کار باید مبلغی حدود 100 هزار دلار را نزد دولت کانادا سپرده‌گذاری کنید.

برای دریافت اقامت باید حداقل به مدت 2 سال در این استان زندگی کنید و در رونق اقتصادی آن نقش مثبتی داشته باشید.

توجه داشته باشید که پس از سرمایه‌گذاری اگر بخواهید در استان دیگری زندگی کنید نمی‌توانید پولتان را با خود به جای دیگری ببرید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

کشور کانادا ثبات اقتصادی بسیار خوبی دارد و از کسب‌وکارهای نوپا استقبال زیادی می‌کند. شخص می‌تواند با نوآوری و راه‌اندازی یک استارت آپ، موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا شود. این روش یکی از بهترین راه‌های مهاجرت کانادا است، زیرا افراد پس از پیشرفت در کار خود می‌توانند اقامت دائم بگیرند.

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذار می‌تواند اعضای خانواده خود را نیز به کانادا ببرد. خود شخص و اعضای خانواده او می‌توانند از امکانات این کشور بهره ببرند.

شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا از طریق استارتاپ به‌صورت زیر است:

 • شخص باید یک برنامه کاری یا بیزینس پلن خوب ارائه دهد.
 • ایده شخص باید منجر به ایجاد شغل برای شهروندان کشور کانادا شود.
 • بهتر است طرح تجاری سرمایه‌‌گذار بتواند در سطح جهانی به رقابت بپردازد.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی است.
 • اثبات تمکن مالی و حداقل سرمایه 13 تا 35 هزار دلار برای هر یک از اعضای خانواده
 • دریافت نامه حمایتی طرح تجاری و کسب‌وکار از یکی از سرمایه‌گذاران مورد تایید کشور کانادا

توجه داشته باشید که پس از راه‌اندازی کسب‌وکار خود باید گزارش‌هایی را درباره روند آن به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های مهاجرت کانادا ثبت شرکت در این کشور است. متقاضی می‌تواند اقدام به تاسیس یکی از شرکت‌های خصوصی، مشارکتی، سهامی و تعاونی کند.

در این کشور باید به یکی از دو روش ثبت شرکت فدرال یا ثبت شرکت استانی اقدام کنند. از شرایط ثبت شرکت در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن برنامه کاری قوی الزامی است. با این مورد می‌توانید به مقامات کانادایی ثابت کنید که نقش موثری در پیشرفت کاری و اقتصادی این کشور خواهید داشت.
 • انتخاب نام مناسب برای شرکت و تعیین نوع مالکیت
 • انتخاب سرمایه‌گذار
 • پرداخت هزینه‌های لازم برای ثبت شرکت
 • باید یک آدرس در کانادا برای شرکت خود ثبت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت کانادا خوداشتغالی است. با این روش افراد می‌توانند به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

افرادی که به فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی علاقمند هستند و در آن‌ها تجربه دارند می‌توانند ویزای خوداشتغالی بگیرند. مهم‌ترین شرایط لازم برای اخذ ویزا خوداشتغالی به صورت زیر است:

 • شخص باید در 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه در رشته ورزشی، هنری یا فرهنگی خود داشته باشد.
 • شخص باید بتواند در برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی کانادا حضور فعال داشته باشد.
 • متقاضی باید نمره مناسبی را در سیستم امتیازبندی خوداشتغالی کسب کند.
 • فرد باید حداقل تا 6 ماه بتواند از عهده مخارج زندگی خود در کانادا برآید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

این مورد برای افرادی که علاقمند به شغل مدیریتی در کانادا هستند بسیار مناسب است. باید بدانید که نوع کارآفرینی و سرمایه‌گذاری شما باید متناسب با شهر مورد نظر شما باشد.

پس از سرمایه‌گذاری متقاضی حدود 2 سال فرصت دارد تا به مقامات کانادایی ثابت کند که کسب‌وکارش در پیشرفت اقتصادی کانادا تاثیر مثبت دارد. باید بدانید که اگر فرد از عهده اثبات این مورد برنیاید ممکن است اموال او مصادره شود.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی شامل موارد زیر است:

 • برای سرمایه‌گذاری با این برنامه می‌توانید در همه استان‌ها به غیر از کبک اقدام کنید.
 • شخص باید در زمینه سرمایه‌گذاری خود سابقه داشته باشد.
 • حداقل سرمایه لازم برای اینکار 300000 هزار دلار کانادایی است.
 • متقاضی یا اعضای خانواده او نباید مشکل پزشکی یا امنیتی داشته باشند.

سرمایه گذاری در کانادا با خرید ملک یا مغازه

افراد می‌توانند با خرید مغازه یا بیزینس در کانادا موفق به دریافت ویزا کار کانادا شوند. پس از مدتی نیز می‌توانند اقامت دائم بگیرند.

البته باید بدانید به تازگی دریافت اقامت با این روش سرمایه‌گذاری کمی دشوارتر است. همچنین با خرید ملک نمی‌توان موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شد.

سخن نهایی

یکی از بهترین روش‌هایی که افراد برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند سرمایه گذاری است. با این روش فرد می‌تواند پس از مدتی موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شود.

کشور کانادا شرایط مناسبی را از لحاظ شغلی، تحصیلی، رفاهی و غیره برای ساکنین خود فراهم کرده است. طبق بررسی‌ها این کشور نرخ مصادره اموال و فساد مالی کمی دارد و یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی محسوب می‌شود.

در این مطلب شما را با شرایط سرمایه گذاری در کانادا به روش‌های مختلف آشنا کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با مشاوران و وکلای با تجربه نیز مشورت کنید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.