نحوه استعلام مشاور مهاجرتی کانادا

همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، نیاز به طی فرآیندهای پیچیده و صرف هزینه‌های بالا دارید. در نتیجه برای این که مجبور به تکرار مجدد این فرآیند و پرداخت هزینه‌ها نباشید، باید برای انجام امور از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید.

خیلی از افراد وکلای مهاجرتی را با مشاوران فعال در این زمینه اشتباه می‌گیرند. اما اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم این دو فعالیت کاملا متفاوتی را انجام می‌دهند و توانایی آن‌ها در انجام امور با دیگری فرق دارد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و از قوانین و مقررات مطلع نیستید، توصیه می‌کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید تا بتوانید با ویژگی‌های بهترین مشاور مهاجرتی کانادا آشنا شوید و فرآیند اخذ ویزا را بدون هیچ دردسری پیش ببرید.

 

مشاور مهاجرتی چه کسی است؟

تا چند سال گذشته عده زیادی از مهاجران، تفاوت میان وکیل مهاجرتی و مشاور مهاجرت را نمی‌دانستند و امور خود را به افرادی می‌سپردند که در نهایت منجر به اتفاقات غیرقابل جبران می‌شدند. خوشبختانه این روزها منابع اطلاعاتی آن قدر زیاد شده‌اند که درصد زیادی از افرادی که قربانی کلاهبرداری می‌شوند، کاهش پیدا کرده است.

کسانی که اجازه ارائه خدمات مشاوره در امور مهاجرت، قبول پرونده و اجرای آن را دارند، باید در دسته‌های زیر قرار گیرند:

 • مشاورانی که عضو شورای قانون‌گذاری مهاجرت کانادا یعنی ICCRC هستند.
 • وکلایی که عضو انجمن Canadian Provincial and territorial law society هستند و مجوز فعالیت در کشور کانادا را دارند.
 • اعضای دفتر اسناد رسمی یا Notary که در استان کبک در Chambre des Notaire du Quebec عضویت دارند.

ناگفته نماند که وکلای هر کشوری غیر از کانادا، اجازه مشاوره دادن، قبول پرونده مهاجرت کانادا و اجرای آن را نخواهند داشت. معمولا دولت کانادا مشاورانی را که به‌صورت غیرقانونی به انجام امور مهاجرتی مشغول هستند، با 100 هزار دلار کانادا و چند سال حبس مجازات می‌کند.

 

چه کسی واجد شرایط فعالیت به عنوان مشاور مهاجرتی است؟

فعالیت در هر زمینه‌ای، نیازمند داشتن یک سری شرایط است. برای این که انتخاب درست‌تری داشته باشید، باید بدانید افرادی می‌توانند به عنوان بهترین وکیل مهاجرتی کانادا مشغول به کار شوند که:

 • سن آن‌ها حداقل 18 سال باشد.
 • شهروند یا سیتیزن کانادا محسوب شوند.
 • اقامت دائم کانادا را داشته باشند.
 • دوره تخصصی مهاجرت به کانادا را در مراکز آموزشی معتبر گذرانده باشند.
 • حداقل نمره مورد نیاز را در آزمونی که به واسطه ICCRC برگزار می‌شود، دریافت کرده باشند.
 • در کشورهایی که قبلا اقامت داشته‌اند، هیچ نوع سابقه کیفری نداشته باشند.
 • بتوانند ویژگی‌های مثبت اخلاقی و قانون‌مدارانه خود را به اثبات برسانند.
 • حداقل نمره لازم را در مهارت‌های زبانی فرانسوی و انگلیسی که زبان‌های رایج کانادا هستند، به دست آورده باشند.

 

مشاور مهاجرتی چه وظایفی دارد؟

کسی که می‌خواهد برای انجام امور مهاجرتی از وکیل معتبر، رسمی و قانونی کمک بگیرد، باید کمی درباره وظایف کلی وکلای مهاجرتی اطلاعات کسب کند. بعضی از وظایف وکلای مهاجرتی به شرح زیر است:

 • برای تمدید کردن انواع ویزای کانادا اقدام می‌کنند.
 • امور مربوط به مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری و اخذ ویزا را بر عهده می‌گیرند.
 • به آماده کردن مدارک و مستندات شخص متقاضی کمک می‌کنند.
 • شرایط پرونده متقاضی را بررسی و جزئیات آن را تحلیل می‌کنند.
 • برای مشکلات احتمالی پیش رو و مشکلات در حال حاضر راه‌ حل‌هایی ارائه می‌دهند.
 • برای دانشجویان و دانش‌آموزان در کانادا پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند.
 • موقعیت‌های مهاجرت را به شخص متقاضی معرفی می‌کنند.
 • از طریق مهاجرت کاری، ویزا و اقامت دائم کانادا را اخذ می‌کنند.

 

چرا کمک گرفتن از بهترین مشاور مهاجرتی کانادا الزامی است؟

اگر قصد مهاجرت کانادا را داشته باشید، می‌دانید که شرایط موجود باعث بروز مسائل گوناگون در هر محدوده زمانی خواهد شد. از آن‌جایی که قوانین کشور مبدا، مقصد و همچنین قوانین بین‌المللی وابسته به شرایط موجود هستند، تاثیر مستقیم و غیرقابل انکاری روی مساله مهاجرت دارند.

بنابراین هر روز ممکن است قوانین جدیدی وضع شوند که شما نتوانید از آن‌ها آگاهی داشته باشید و برنامه مهاجرتی خود را با توجه به این قوانین جدید اجرا کنید.

در چنین شرایطی که اهمیت کمک گرفتن از بهترین مشاور مهاجرتی کانادا مشخص می‌شود. چرا که وکلای مهاجرتی یا RCIC، اشراف کامل به آخرین قوانین اعلام‌شده دارند و در کنار این مسائل، دوره‌های مخصوص مهاجرتی و مشاوره‌ای را پشت سر گذاشته‌اند و عضو رسمی ICCRC یا همان شورای مشاوران مهاجرت کانادا هستند.

با توجه به این موضوعات می‌توان نتیجه گرفت که چقدر مشاور مهاجرتی کانادا می‌تواند مفید واقع شود و کمک گرفتن از او لازمه مهاجرت به هر شیوه‌ای خواهد بود. 

چراکه افراد بدون کمک مشاور مهاجرتی ممکن است درگیر مشکلات متعدد شوند و نهایتا هزینه و زمانی که در این امور صرف کرده‌اند، از بین برود و به نتیجه دلخواه نرسند.

پس در پاسخ به سوال این که دلیل الزامی بودن کمک گرفتن از مشاور مهاجرتی چیست، باید بگوییم چون:

 • افراد عادی زمان و اطلاعات کافی برای پیدا کردن مسیرهای مهاجرت کانادا را ندارند.
 • افراد عادی از مشکلات قانونی و خطاهایی که در مسیر صدور ویزا مشکل‌آفرین خواهد بود، مطلع نیستند.
 • افراد عادی نمی‌دانند چطور هزینه‌ها و عوارض دولتی مربوط به امور مهاجرت را چگونه پرداخت کنند.
 • افراد عادی ممکن است در ارجاع پرونده به مراکز مربوطه در کشور مبدا و کانادا دچار اشتباهاتی شوند.
 • افراد عادی ممکن است فرم را صحیح پر نکنند و مدارک ناقصی را در پرونده قرار دهند.

 

راهنمای انتخاب بهترین مشاور مهاجرتی کانادا

برای انتخاب یک مشاور مهاجرتی کانادا باید تمامی جوانب را بسنجید و عجله نکنید. بنابراین بهتر است قبل از انجام مشاوره با مشاور مورد نظر، سوالاتی از خود او بپرسید. مثلا:

 • شماره مدرک ثبت‌شده شما در انجمن ICCRC، چند است؟
 • کدام روش مهاجرتی را برای من مناسب‌تر می‌دانید؟
 • موفقیت من در اخذ ویزا و مهاجرت کانادا به همراه شما چند درصد خواهد بود؟
 • شما در مقایسه با موسسات مهاجرتی دیگر، چه برتری‌هایی دارید؟
 • از فعالیت شما در زمینه مشاوره دادن، تشکیل پرونده و اجرایی کردن امور مهاجرتی چقدر می‌گذرد؟

لازم به ذکر است دادن قول 100 درصدی برای موفقیت شخص متقاضی در اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا توسط مشاور ، کمی شک برانگیز خواهد بود. چرا که هیچ شخص و روشی نمی‌تواند نتیجه مثبت و کامل فرآیند مهاجرت را تضمین کند.

 

چطور به رسمی بودن مشاور مهاجرتی پی ببریم؟

قطعا این یکی از سوالاتی به شمار می‌رود که ذهن تمامی مهاجران را به خود درگیر می‌کند. اما باید بدانید پاسخ آن ساده است. شما می‌توانید به کمک استعلام گرفتن از لینک مشخص، متوجه رسمی بودن یا نبودن مشاور مهاجرتی مورد نظر شوید. مراحل استعلام‌گیری به ترتیب زیر انجام می‌شود:

 1. ابتدا وارد لینک https://iccrc-crcic.ca/find-a-professional شوید.
 2. اسم، فامیل، شماره پرونده یا نام شرکت مشاور مورد نظر را در کادر مربوطه وارد کنید.

البته ناگفته نماند که با بررسی فهرست ICCRC، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا از رسمی بودن یا نبودن مشاور مهاجرتی مورد نظر اطلاع پیدا کنید.

شاید از دید شما، فعالیت قانونی یک فرد مدعی بهترین مشاور مهاجرتی کانادا چندان حائز اهمیت نیست و تنها مطلع بودن از جزئیات برنامه مهاجرتی کافی باشد.

اما چنین صلاحدیدی برای طی کردن مسیر با رعایت قوانین حقوقی که توسط کشورهای مبدا و مقصد وضع شده است، بسیار اهمیت دارد. چون افرادی که عضو رسمی شورای وکلای مهاجرتی نیستند، برای رعایت قوانین و مقررات وضع‌شده تلاشی نمی‌کنند که در نهایت به ضرر شخص مهاجر تمام خواهد شد.

اخذ بهترین مشاور مهاجرتی کانادا چقدر هزینه می‌برد؟

وقتی تصمیم به مهاجرت کانادا می‌گیرید، قطعا از این که قرار است هزینه‌های زیادی صرف کنید، مطلع خواهید بود. یکی از ده‌ها هزینه‌ای که صرف امور مهاجرتی می‌شود، مربوط به اخذ مشاور است.

گاهی افراد به این گمان که شاید هزینه‌های مشاور سرسام‌آور باشد، به سراغ آن نمی‌روند. اما با روش‌های متفرقه و نامطمئن، بالغ بر چندین برابر این هزینه‌ها را صرف اجرایی شدن امور مهاجرتی کانادا می‌کنند که کاملا اشتباه است و در بهترین حالت، محروم شدن شما به مدت 5 سال از مهاجرت کانادا را به همراه خواهد داشت.

وکیلی در زمره وکلای خوب قرار می‌گیرد که در ابتدا شخص متقاضی را با هزینه‌های ریز و درشت آشنا کند و اجازه ندهد هزینه‌ای در میانه‌های راه او را شوکه کند. شما با پرداخت هزینه برای وکلای مهاجرتی، در واقع امنیت خود را تضمین می‌کنید. پس گول هزینه‌های کمتر کسانی را که عضو رسمی شورای وکلای مهاجرتی کانادا نیستند، نخورید.

ناگفته نماند هزینه گرفتن مشاور مهاجرتی در کانادا که نوعی سرمایه‌گذاری محتاطانه محسوب می‌شود، به عوامل متعددی بستگی دارد که اصلی‌ترین آن میزان پیچیدگی و شرایط موجود برای شخص متقاضی است.

 

بهترین مشاور مهاجرتی کانادا

شاید خود شما یا اطرافیانتان برای مهاجرت کانادا دچار مشکلات متعددی شده‌اید و جزو قربانیان وکلای غیررسمی و غیرقانونی قرار گرفته‌اید. بنابراین باید از این اتفاق درس بگیرید و در انتخاب بهترین مشاور مهاجرتی کانادا وسواس بیشتری به خرج دهید.

در حال حاضر، بهترین وکلای مهاجرتی را دارد که با تمام قوانین و مقررات روز کشور کانادا و ایران آشنا هستند. پس فرصت را غنیمت شمارید و اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید، همین حالا با وکلای خبره و معتبر ما که فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز کرده‌اند، مشورت کنید.

اما شاید بپرسید چرا باید به ایده ال دریم برای مهاجرت کانادا اعتماد کنید؟

 • ارائه خدمات مشاوره مهاجرت کانادا بدون دریافت هزینه 
 • داشتن دفتر رسمی فعالیت در زمینه مهاجرت کانادا در تورنتو و تهران
 • آمار بالای پرونده‌های موفق مهاجرتی 
 • خدمات مشاوره تلفنی برای کسانی که امکان مراجعه حضوری ندارند.
 • فعالیت تخصصی در زمینه مهاجرت کانادا برخلاف شرکت‌های دیگری که در هر زمینه مهاجرتی ادعای تخصص دارند.

موارد بالا تنها تعدادی از ویژگی‌هایی هستند که استفاده از خدمات ایده ال دریم را برای بهترین نتیجه‌گیری از فرآیند مهاجرت تضمین می‌کنند.

4.6/5 - (7 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.