آشنایی با محبوبترین مشاور مهاجرت کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه‌های اقتصادی، تحصیلی و زندگی است. به‌همین علت بسیاری از افراد تصمیم به مهاجرت به این کشور می‌گیرند تا در آن‌جا به رویاهای خود دست پیدا کنند.

افرادی که تصمیم به مهاجرت به این کشور می‌گیرند باید مراحل و شرایط زیاد و نسبتا سختی را بگذرانند. گاهی در این مسیر مشکلاتی در اثر ناآگاهی فرد به‌وجود می‌آید که باعث لغو شدن مهاجرت فرد یا به‌تاخیر افتادن روند آن می‌شود.

برای این‌که چنین مشکلاتی در این مسیر برای مهاجران به‌وجود نیاید، وجود مشاور مهاجرت کانادا ضرورت پیدا می‌کند. فردی که قصد مهاجرت دارد، می‌تواند با کمک مشاور مهاجرت از موانع و مشکلات این راه باخبر شود و به‌راحتی از عهده آن‌ها برآید.

با این‌حال باید دقت داشته باشید همه مشاوران مهاجرتی برای رفتن به کانادا مناسب نیستند. شما باید مشاوری را برگزینید که حرفه‌ای است و تجربه زیادی در این کار دارد.

زیرا وکلای مهاجرتی زیادی در حال هستند که سابقه کاری زیادی ندارند و شما را از مشکلات ناگهانی باخبر نمی‌کنند. به همین علت ممکن است برایتان در مسیر مهاجرت رخ دهند.

همان‌طور که متوجه شدید استفاده از خدمات مشاور مهاجرت برای تمام افراد مهاجر الزامی است، اما این مشاور باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای آشنایی با محبوبترین مشاور مهاجرت کانادا و ویژگی‌های او تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

 

ویژگی‌های مشاور مهاجرت کانادا

یک مشاور یا وکیل مهاجرتی زمانی خوب عمل می‌کند که راهنمایی جامع و کاملی در اختیار فرد متقاضی قرار دهد و ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

 • داشتن مجوزهای لازم

وکیل مهاجرت انتخابی شما باید تمام مجوزهای لازم برای انجام فعالیت خود را داشته باشد. در واقع این مجوزها نشان‌دهنده قانونی بودن کار مشاور مهاجرتی است. 

بنابراین اگر به دفتر یک وکیل مهاجرتی رفتید و از ایشان وقتی برای مشاوره مهاجرت تحصیلی خواستید، ابتدا باید از وجود مجوز قانونی مطمئن شوید که از وزارت علوم و تحقیقات در راستای انجام امور مهاجرتی اخذ شده است.

این درحالی است که شاید موسسه‌ای که وکیل مهاجرت در آن‌جا مشغول به کار است فقط مجوزهای مربوط به نیروی کاری و اعزام آن‌ها به کانادا را دارد و در زمینه تحصیلی متخصص نیست.

موسسه مهاجرتی به‌صورت اختصاصی برای کشور کانادا باشد

موسسات مهاجرتی زیادی وجود دارند که خدمات مشاوره‌ای خود را در زمینه مهاجرت افراد به کشورهای مختلف ارائه می‌دهند. باید دقت کنید موسسه‌ای را برگزینید که به‌صورت تخصصی در این زمینه عمل می‌کند و تنها در رابطه مهاجرت به کانادا خدمات خود را ارائه می‌دهد.

به این دلیل که هر کشوری قوانین خاص و مرتبط را با خود دارد که بسیار پیچیده است. در نتیجه امکان دارد گاهی این قوانین با یکدیگر تداخل پیدا کنند و برای فرد متقاضی مشکل به‌وجود آید.

بنابراین موسسه‌ای را انتخاب کنید که از اخبار و اطلاعات مهاجرتی کشور کانادا به‌صورت کامل مطلع است و به‌طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند.

 • تجربه و سابقه

مشاور مهاجرت کانادا باید سابقه و تجربه زیاد و موفقی داشته باشد. بدون شک هیچ شخصی دوست ندارد چنین رویداد مهمی را که سرنوشت‌ساز است به افراد تازه‌کار و مبتدی بسپارد.

بنابراین بهتر است در زمان انتخاب مشاور مهاجرتی علاوه بر بررسی سابقه، پرونده‌های موفق او را نیز ببینید. با این کار می‌توانید از موفقیت خود در این پرونده مهاجرتی اطمینان حاصل کنید.

عضویت در شورای تنظیم مقررات مهاجران کانادا

مشاور مورد نظر شما باید در شورای تنظیم مقررات مشاوران مهاجرت کانادا عضو باشد. این سازمان به اختصار ICCRC نام دارد و به‌عنوان تنها مرجع رسمی کانادا برای دادن انواع مجوزهای مرتبط با امور مهاجرتی و مشاره‌ درباره آن شناخته می‌شود.

مشاوران و وکلایی که به عضویت این شورا در بیایند، می‌توانند به‌عنوان وکیل رسمی مهاجرتی کانادا کد فعالیت بگیرند.

بنابراین در صورتی که می‌خواهید از عضویت مشاور خود آگاهی پیدا کنید، می‌توانید کد فعالیت ایشان را در صفحه رسمی شورای تنظیم مقررات مشاوران کانادا بزنید و از درستی آن مطمئن شوید.

در نظر داشته باشید کانادا تنها مشاورانی را مورد تایید قرار می‌دهد که کد فعالیت دارند و وکیل رسمی این سازمان هستند.

پیشنهاد بهترین روش مهاجرت با توجه به وضعیت شما

مشاور مهاجرت کانادا باید با توجه به وضعیت شما، ارزیابی دقیقی انجام دهد و با اتکا به دانش و مهارتی که دارد بهترین گزینه مهاجرتی را به شما پیشنهاد کند.

 • پاسخ‌گویی و رفع تمام ابهامات

وکیل مهاجرتی باید به‌نحوی به شما مشاوره دهد که بعد از اتمام جلسه شما پاسخی برای تمام سوالات خود یافته باشید و دیگر هیچ ابهامی باقی نماند.

 • محاسبه دقیق تمامی هزینه‌ها

از جمله مواردی که برای هر مهاجری اهمیت دارد بحث هزینه‌ها است. بنابراین مشاور مهاجرتی شما باید بعد از بررسی وضعیت مهاجرت، به‌صورت دقیق تمام هزینه‌های سفرتان را بررسی کند تا از به‌وجود آمدن مبالغ پیش‌بینی نشده جلوگیری شود. در این زمینه نباید هیچ مورد مالی ابهام داشته باشد.

 

 • اولویت نبودن مسائل مالی

دقت کنید وکیلی را برگزینید که پیدا کردن یک مسیر مهاجرتی با سرعت بالا و هزینه کم در اولویت ایشان باشد و فقط به فکر دریافت پول و دستمزد نباشد.

 • تعهد در کار

مشاور مهاجرت کانادا باید تعهد کافی داشته باشد و برای مراجعه کننده خود وقت کافی صرف کند. برای بررسی میزان صبر او می‌توانید در همان جلسه اول علاقه و میزان دقتش به حرف‌های خود را مورد سنجش قرار دهید.
مشاور باید به‌نحوی برخورد کند که شما بتوانید به‌راحتی با او سخن بگویید و از دغدغه‌هایتان صحبت کنید.

وکیل مهاجرتی در چه زمینه‌ای مشاوره می‌دهد؟

این موضوع بستگی زیادی به مهاجرت شما دارد. درواقع با هر روشی که بخواهید مهاجرت کنید زمینه مشاوره نیز تغییر خواهد کرد. در ادامه بعضی از مشاوره‌های مهاجرت را بیان می‌کنیم.

 • مشاوره در زمینه مهاجرت کاری

افراد جویای کار از روش‌های مختلفی می‌توانند برای مهاجرت کانادا اقدامات لازم را انجام دهند. در نتیجه داشتن یک مشاور می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روند موفقیت این مهاجرت بگذارد. از طرفی کمک گرفتن از چنین فردی در بحث مهاجرت کاری مزایای زیادی دارد که عبارت هستند از:

 • بررسی وضعیت مهاجرت شما مانند سطح آشنایی با زبان انگلیسی و پیش‌نیازهای دیگر
 • گردآوری مدارک مربوط با مهاجرت
 • پیدا کردن بهترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط شما
 • ثبت‌نام در سامانه اکسپرس اینتری و ساختن پروفایل در آن
 • دریافت ویزای کاری کانادا

 

 • مشاور مهاجرت کانادا برای تحصیل

هدف از انجام این مشاوره این است که اگر فرد متقاضی دانشجو باشد یا دانش‌آموز، بتواند برای ادامه تحصیل ویزای تحصیلی کانادا را بگیرد و در آن‌جا درس بخواند.

در کشور کانادا مراکز و موسسات آموزشی عالی بسیار زیادی هستند که هر یک از آن‌ها شرایط و ضوابطی را مخصوص به خود دارند. در نتیجه افراد برای ورود به هر یک از این دانشگاه‌ها و موسسات باید مدارک خاصی را ارائه دهند.

در چنین شرایطی وجود یک مشاور مجرب اهمیت پیدا می‌کند، زیرا با استفاده از آگاهی و علم این شخص می‌توانید به‌راحتی به هدف خود برسید. از جمله خدمات این فرد در زمینه تحصیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وضعیت تحصیلی شما توسط مشاور بررسی می‌شود.
 • مدارک شما جمع‌آوری و تکمیل خواهد شد.
 • در زمینه نگارش رزومه، توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه کمک بسیار زیادی می‌کند.
 • دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • دریافت ویزای تحصیلی
 • اخذ بورسیه
 • اپلای کانادا
 • مهاجرت خانوادگی و مشاوره

بسیاری از افراد هستند که اقامت و شهروندی کانادا را دریافت کرده‌اند. این افراد می‌توانند از طریق اسپانسرشیپ خانواده خود را به این کشور بیاورند. 

خانواده شخص برای این‌که در این مسیر با مشکل مواجه نشوند و به‌آسانی به کانادا مهاجرت کنند، می‌توانند از خدمات یک مشاور مهاجرت به کانادا بهره ببرند. با استفاده از این خدمات خانواده فرد متقاضی بدون دردسر و هیچ زحمتی ویزای کانادا را خواهند گرفت.

 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

از جمله روش‌های مهاجرت به این کشور، ازدواج با شخصی است که شهروند کانادا به‌شمار می‌رود. با این‌حال بسیاری از افراد در چند سال گذشته از این شیوه سوءاستفاده کرده‌اند و فقط برای دریافت ویزا به‌صورت ظاهری و غیررسمی ازدواج می‌کنند.

در نتیجه دولت کانادا سختگیری‌های زیادی را برای این دسته از مهاجران اعمال کرده است. بنابراین برای موفقیت در دریافت ویزا در این روش بهتر است از خدمات وکیل مهاجرتی بهره ببرید، زیرا این کشور در این موضوع بسیار سخت می‌گیرد.

 

سخن نهایی

به‌طور کلی برای مهاجرت لازم است از مشاور مهاجرت کانادا استفاده کنید. وجود چنین مشاوری علاوه بر رفع مشکلات و سختی‌های مهاجرت، اطمینان خاطر به فرد متقاضی می‌دهد.

برای انتخاب یک وکیل مهاجرتی توجه کنید که ایشان مجوزهای لازم را از هر دو کشور ایران و کانادا داشته باشد و به‌صورت تخصصی فقط در زمینه مهاجرت به کانادا کار کند.

در آخر باید گفت درست است که استفاده از خدمات مشاوره‌ای هزینه‌بر خواهد بود، اما در نتیجه به آن چیزی می‌رسید که ‌می‌خواهید و این هزینه اندک برای شما نیز بسیار سودآور است. زیرا می‌توانید بدون گذراندن مشکلات و سختی‌ها مهاجرت کانادا را انجام دهید و به خواسته خود برسید.

2.4/5 - (5 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.