شهرهای مهاجرپذیر کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. طبق آمارهای منتشر شده نرخ تولد در این کشور کم است، به همین علت در کانادا از پذیرش مهاجران استقبال می‌کنند.

افراد می‌توانند در کشور کانادا زندگی خوبی را از نظر رفاه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تجربه کنند. این ویژگی باعث شده است تا متقاضیان زیادی برای اقامت این کشور درخواست دهند.

کانادا آب‌ و هوایی سرد دارد و از ایالت‌های مختلفی تشکیل شده است. وسعت این کشور بسیار زیاد است و بسیاری از استان‌های آن به علت موقعیت جغرافیایی آب و هوای معتدل‌تری نسبت به سایرین دارند.

بد نیست بدانید که حدود 20 درصد از جمعیت کشور کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند. مهاجرت کانادا با توجه به شهر مورد نظر شخص شرایط خاصی دارد. بیشتر استان‌های این کشور برای جذب مهاجران در رقابت هستند.

یکی از سوالات رایج کاربران مربوط به شهرهای مهاجرپذیر کانادا می‌شود. بیشتر افراد می‌خواهند با این شهرها و قوانین حاکم در آن‌ها برای مهاجرت آشنا شوند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به بررسی شهرهای مهاجرپذیر کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتها با ما باشید.

 

چرا کانادا کشور خوبی برای مهاجرت است؟

 

افراد زیادی در تلاش هستند تا موفق به اخذ ویزا کانادا شوند. این کشور جمعیت کم و ثبات اقتصادی قوی دارد و در آن مردم زیادی از سراسر جهان با فرهنگ‌های متفاوت زندگی می‌کنند.

در این کشور دانشگاه‌های خوبی با رتبه علمی بالا قرار دارد، به همین دلیل افراد زیادی دنبال تحصیل در آن‌جا هستند. فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی نیز در این کشور دیده می‌شود و از طرفی طبق آمارهای منتشر شده نرخ فساد مالی و اختلاس در کانادا کم است.

افرادی که برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند اگر متاهل باشند می‌توانند همسر و فرزندانشان را نیز همراه خود به کانادا ببرند و پس از رعایت شرایط خاصی اقامت دائم بگیرند. همچنین هر کودکی که در خاک کانادا به دنیا بیاید شهروند این کشور محسوب می‌شود.

سرتاسر کانادا را مناظر طبیعی و امکانات تفریحی زیادی پوشانده است و وجود آن‌ها افراد را برای سفر و بازدید از این کشور علاقه‌مند می‌کند.

باید بدانید کشور کانادا از نظر سیاسی بی‌طرف است. این کشور کاملا عادلانه اداره می‌شود و امنیت زیادی برای زندگی دارد. همه موارد ذکر شده منجر می‌شوند تا کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی و مهاجرت باشد.

حالا اجازه دهید در ادامه شهرهای مهاجرپذیر در کانادا را بیشتر بشناسیم.

 

تورنتو

 

تورنتو یکی از بزرگترین شهرهای مهاجرپذیر در کانادا محسوب می‌شود. ساکنان این شهر از امکانات زیادی از جمله مناظر زیبا و مکان‌های تفریحی بهره می‌برند. در این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی مثل خانه لوما و برج CN نیز وجود دارد.

یکی از مواردی که در زمان مهاجرت کانادا باید به آن توجه کنید آب‌ و هوا است. خوشبختانه دمای هوا در این شهر معتدل است. در فصل‌ زمستان حداقل دما به 3- درجه و در فصل تابستان حداکثر دما به 30 درجه می‌رسد.

در حالت کلی درباره آب و هوای این شهر باید بگوییم که برای بیشتر ایرانیان مناسب است. در شهر تورنتو 5 دانشگاه مهم و دولتی با رتبه علمی بسیار خوبی دانشجو می‌پذیرند. سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش می‌دهند.

سطح رفاه اجتماعی در کانادا بسیار خوب است اما شهرهای مختلف از جنبه مخارج زندگی با هم متفاوت هستند. تورنتو جزو شهرهای گران کانادا محسوب می‌شود، بنابراین برای زندگی بهتر باید درآمد بیشتری داشته باشید.

 

ونکوور

 

یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کانادا ونکوور است. این شهر زیبا در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و یکی از کلان شهرهای کانادا محسوب می‌شود.

در این شهر افراد با فرهنگ‌های مختلفی زندگی می‌کنند و بیشتر مردم آن مهاجران آسیایی هستند. این شهر بندری موقعیت جغرافیایی مهمی دارد. نرخ بیکاری در شهر ونکوور کم است. تعدادی از دانشگاه‌های مهم کانادا در این شهر قرار گرفته‌اند.

در ونکوور آب و هوای معتدلی را تجربه خواهید کرد و از زمستان‌های خیلی سرد و طاقت‌فرسا در امان خواهید بود.

هزینه‌های زندگی در ونکوور نسبتا زیاد است اما شهر خیلی گرانی به شمار نمی‌رود. طبیعت بکر و امکانات تفریحی ونکوور آن را به شهری توریستی تبدیل کرده است.

برلینگتون

 

در این شهر افراد کمی ساکن هستند. برلینگتون در استان اونتاریو یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کانادا محسوب می‌شود.

این شهر از نظر کاری بسیار غنی است و ساکنان آن می‌توانند به کسب درآمد بپردازند. وسعت برلینگتون خیلی بزرگ نیست و افراد می‌توانند زندگی آرامی را در آن تجربه کنند.

در این شهر خدمات تفریحی نسبتا زیادی نیز ارائه می‌شود. ساکنان این شهر می‌توانند در اوقات فراغت خود از استخرها، پارک‌ها، زمین‌های اسکی روی یخ و امکانات دیگر بهره ببرند.

مدارس زیادی در مقاطع مختلف در این شهر ساخته شده است. بسیاری از این مدرسه‌ها دولتی هستند و دانش‌آموزان می‌توانند به‌طور رایگان در آن‌ها درس بخوانند. همچنین دو دانشگاه و یک دانشکده داندانپزشکی در این شهر وجود دارد.

دمای این شهر در فصل تابستان حداکثر به 28 درجه و در فصل زمستان حداقل به 6- درجه می‌رسد. باید بدانید که در فصل زمستان برف خیلی زیادی نمی‌بارد. سطح بارش باران نیز حدودا برابر با 878 میلی‌متر است.

میسیسگا

 

نام دیگری که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر در کانادا معرفی کنیم میسیسگا است. بسیاری از مراکز مالی مهم کانادا مثل بانک‌ها در این شهر واقع شده‌اند.

در این شهر افراد می‌توانند شغل مرتبط با تخصص خود را به‌راحتی پیدا کنند، زیرا مراکز مهم داروسازی، حمل و نقل، فناوری، الکترونیک و موارد مشابه دیگر در میسیساگا قرار دارند.

مسئولان این شهر برای سرگرمی مردم خود تدارکاتی دیده‌اند. در میسیساگا سالانه جشن‌ها، مسابقات و مراسم‌های مختلف و جالبی برگزار می‌شود. بد نیست بدانید که بیشتر ساکنان این شهر به ورزش‌های بسکتبال و هاکی علاقه دارند.

خوشبختانه مخارج زندگی در این شهر بالا نیست. طبق بررسی‌های انجام شده، میسیسگا از جنبه قیمت‌ و هزینه‌های زندگی رتبه 14 را در کشور کانادا دارد. در بین مخارج مختلف قیمت مسکن و نرخ اجاره نسبت به سایر موارد در این شهر گران‌تر است.

مونترال

 

مونترال شهر دیگری است که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا معرفی کنیم. توجه داشته باشید که اکثریت مردم این شهر به زبان فرانسه صحبت می‌کنند، بنابراین اگر مقصدتان مونترال است باید تا حدودی بتوانید فرانسوی صحبت کنید.

شهر مونترال در استان کبک قرار دارد. خوشبختانه در این شهر هزینه‌های زندگی بسیار کم است و افراد می‌توانند همراه خانواده خود سطح رفاهی خوبی داشته باشند.

در این شهر دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارد و سالانه افراد از سراسر جهان مونترال را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. در این شهر فرصت‌های شغلی زیادی نیز ایجاد شده است و معمولا دانشجویان می‌توانند بلافاصله پس از تحصیل مشغول به کار شوند.

بیشتر مهاجران شاغل در این شهر می‌توانند پس از مدتی اقامت دائم کانادا را بگیرند.

ریچموند هیل

 

ریچموند هیل در استان اونتاریو قرار دارد و شهر کوچکی محسوب می‌شود. فاصله این شهر با تورنتو بسیار کم است و افراد می‌توانند برای کار به آن سفر کنند.

باید بدانید که بخش زیادی از جمعیت این شهر را ایرانیان تشکیل داده‌اند، بنابراین می‌توانیم آن را به‌عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا معرفی کنیم. در این شهر رستوران‌های زیادی با منوهای متنوع وجود دارد که در بین آن‌ها می‌توانید غذاهای ایرانی پیدا کنید.

کلگری

 

این شهر در استان آلبرتا در محل تلاقی دو رودخانه البو و بو قرار دارد. ایرانیان زیادی نیز در این شهر ساکن هستند.

این شهر از جنبه مخارج زندگی رتبه چهارم را در جهان به خود اختصاص داده است. ساکنان این شهر اگر شغل معمولی داشته باشند می‌توانند از عهده هزینه‌های زندگی به‌راحتی برآیند. فرصت‌های شغلی زیادی نیز در این شهر وجود دارد.

باید بدانید که این شهر عنوان پایتخت فرهنگی کانادا را به خود اختصاص داده است. در این شهر بناهای تاریخی و قدیمی زیادی دیده می‌شود.

کلگری از جنبه اقتصادی شهری غنی محسوب می‌شود. در این شهر شرکت‌های مهمی در زمینه استخراج، اکتشاف و صادرات گاز طبیعی تاسیس شدند. همچنین ساکنان کلگری از خدمات بهداشتی و درمانی خوبی بهره می‌برند.

دمای هوا کلگری در فصل تابستان حداکثر به 24 و در فصل زمستان حداقل به 3- درجه می‌رسد. آب و هوای این شهر بسیار معتدل است و ایرانیان خیلی زود به آن عادت می‌کنند.

در این شهر مراکز علمی و آموزشی زیادی مثل دانشگاه‌ها وکتابخانه‌های مشهور فعالیت می‌کنند.

کبک

 

یکی از معروف‌ترین شهرهای مهاجرپذیر کانادا کبک است. در این شهر بیشتر افراد به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. این شهر زیبا در کنار رودخانه سنت لورنس چشم‌انداز بسیار زیبایی دارد.

دمای هوا در روزهای زمستانی حداقل به 18- و در روزهای تابستانی حداکثر به 20 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ساکنان این شهر از نظر شغلی مشکلی نخواهند داشت و می‌توانند کار مرتبط با تخصص خود را به‌راحتی پیدا کنند.

دانشگاه کبک در این شهر اهمیت ویژه‌ای دارد. باید بدانید کلاس‌های آموزشی به زبان فرانسوی نیز تدریس می‌شوند تا همه مهاجران بتوانند از آن‌ها بهره ببرند.

سخن نهایی

تعداد شهرهای مهاجرپذیر در کانادا بسیار زیاد است. در این مطلب به معرفی تعدادی از مشهورترین شهرهای این کشور پرداختیم.

کشور کانادا امکانات بسیار خوبی را برای ساکنان خود فراهم می‌کند. افراد باید ابتدا مشخص کنند که با چه روشی می‌خواهند مهاجرت کنند تا بتوانند به انتخاب بهترین شهر بپردازند. در این مسیر مشورت با یک وکیل مهاجرت کانادا می‌تواند بسیار مفید باشد.

ثبت امتیاز یادتون نره