هر آنچه که باید قبل از مهاجرت بدانیم

مهاجرت؟! قصد عزیمت و مهاجرت کانادا دارید؟ اگر به خاطر دلایل شغلی یا شخصی تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفته اید، نکات حیاتی وجود دارد که باید مطلع شوید و بدانید این کشور، کشوری بیگانه است و روش زندگی در آن کاملاً متفاوت است.  مواردی وجود دارند که ممکن است بخواهید قبل از مهاجرت به این کشور، از آنها آگاه شوید. همانطور که میدانید اگر با داشتن اطلاعات مفید و لازم، کاری را شروع کنید به نتیجه مطلوبتری خواهد رسید، در این مقاله ما تلاش کردهایم یک راهنمای مفید را برای شما فراهم کنیم تا مهاجرت شما به کانادا را در حد امکان آسان گرداند.

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان

ناگفته پیداست که بزرگترین کشور جهان روسیه است. بنابراین اگر بر نقشه نگاهی بیندازید، خواهید دید مقام دوم به کانادا داده میشود. علاوه بر این، هشتمین کشور متراکم در جهان نیز هست. مهاجرت برای اقتصاد کانادا بسیار مهم است زیرا بدون آن جمعیت کانادا کاهش خواهد یافت. پس مهاجرت به عنوان یک صنعت پر درآمد برای کانادا محسوب میشود و کانادا یک کشو مهاجر پذیر است.

 

پایتخت کانادا

اگر از افراد سوال کنید که پایتخت کانادا کجاست، بیشتر مردم فکر میکنند تورنتو پایتخت کانادا است. اما این کاملا اشتباه است! اتاوا پایتخت کانادا است. پس به عنوان کسی که قصد سفر و زندگی به این کشور را دارد، باید اطلاعات درستی از این کشور داشته باشید.

20٪ از آب شیرین جهان در کانادا است

وقتی از کشور کانادا عبور میکنید، دریاچههای بسیار زیادی مشاهده خواهید کرد، و این یک واقعیت جالب و جشمگیری است که در تمام دنیا هیچ جایی مانند این کشور نخواهید دید، جایی که دریاچههای بیشتری نسبت به سرزمین آن وجود دارد. صرفه جویی در آب در اینجا بسیار مهم است و پیرو این مسئله مردمان این سرزمین به این نکته اهمیت بهسزایی قائل هستند. زیرا که نمیخواهند این 20% آب شیرین را از دست بدهند. پس صرفهجو باشید!

آب و هوا

یکی دیگر از مواردی که قبل از رفتن به کانادا باید آن را بررسی کنید، آب و هوای آن است. همان طور که میدانید کانادا زمستانهایی سرد دارد. در تابستان با توجه به موقعیت مکانی شما، آب و هوا متغیر است. اما در کل زمستانها، سرد و برفی و تابستانها، هوایی گرم را تجربه خواهید کرد.

اقتصاد کانادا

کانادا دارای یک اقتصاد قوی و دارای فرصتهای شغلی فراوانی برای کار است. اگر در صنعت خود بسیار ماهر باشید، فرصتهای زیادی در سراسر این کشور پیدا خواهید کرد تا کار خود را آغاز و آن را رونق ببخشید.

سیستم بهداشت و درمان

سیستم بهداشت و درمان کانادا یکی از عادلانهترین و در دسترسترین سیستمهای بهداشتی در جهان است. بودجه آن از طریق مالیاتهای دولتی تأمین میشود و در بیشتر مناطق این کشور، استفاده از آن برای افراد رایگان است. به عنوان یک فرد مهاجر، بسته به نوع ویزا ممکن است کارت بهداشت به شما تعلق بگیرد. اگرچه ارزش آن را دارد که از قبل مقدماتی را برای تحقق این امر بگذرانید و به اخذ بیمه خصوصی خود بپردازید.

مودب بودن جزء جدایی ناپذیر از فرهنگ کانادا

نکته بسیار مهم در فرهنگ کانادا مودب بودن است. شما باید از قوانین اخلاقی پیروی کنید. گفتن “لطفاً” و “ممنون” یک ضرورت حیاتی است و ارتباطات در کانادا غالباً با پوشش غیرمستقیم است و نه مستقیم و خشن.

اگرچه آنها معمولاً افراد پرافتخار و کاملاً میهنپرست هستند، اما کاناداییها تمایل دارند خود را خیلی جدی نگیرند و از یک شیوه زندگی بسیار آرام لذت ببرند. این ملت همچنین به دلیل حس بسیار ساده در تمام دنیا شناخته شدهاند.

انعام دادن

همه افراد در کانادا در مکانهایی چون در کلوپها، تاکسیها، رستورانها انعام میدهند. بنابراین شما باید این کار را انجام دهید و انعام بدهید. معمولا مبلغ انعام  15٪ است، اگرچه بعضی اوقات این مبلغ برای خدمات عالی بیشتر میشود. پس فرقی نمیکند شما یک مهندس هستید یا حتی یک معلم یا یک میلیاردر، شما همیشه باید انعام را پرداخت کنید.

سیگار کشیدن در اماکن عمومی ممنوع!

اگر در مکانهای عمومی باشید و توجه کنید خواهید دید که هوا در این فضاها چقدر خوب استو اثری از دود سیگار نیست. در کانادا سیگار کشیدن در اماکن عمومی از جمله دفاتر، فروشگاهها، رستورانها، بیمارستانها و سایر مناطق که افراد زیادی وجود دارند، غیرقانونی است. پس شما نمیتوانید در هر منطقه مشترک با افراد  دیگر سیگاری بکشید. تنها مکان قانونی برای استعمال سیگار، آپارتمان یا وسیله نقلیه شما است.

 

ویزا و اقامت کانادا

برای اینکه بتوانید به طور دائم در کانادا زندگی و کار کنید، باید درخواست ویزای اقامت دائم کانادا دهید. گزینههای زیادی برای این کار وجود دارند، و این بسیار مهم است که روشی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد. یکی از متداولترین روشهای دریافت ویزای کانادا از طریق حمایت مالی از طرف خانواده است. همچنین شهروندان كانادایی میتوانند از یک فرد نزدیک خود که خارجی به حساب میآید مانند همسر، والدین یا فرزندان خود، حمایت کنند. با این حال، برای گرفتن ویزاهای اقامت دائم، معیارهای مختلفی وجود دارد.

 

هزینه های زندگی و مسکن

به طور کلی، هزینههای زندگی و مسکن در کانادا به طور قابل توجهی ارزانتر از آنچه در کشوری مثل  انگلیس است، میباشد. با این حال، شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور جزو برخی از مناطق گران قیمت کانادا هستند. ولی باید گفت که مناطقی مانند مناطق روستایی از جمله مقرون به صرفه ترین مکانها به حساب میآیند.

 

قبل از اینکه کار بزرگی مانند مهاجرت کانادا را انجام دهید، باید از راهی که در پیش گرفتهاید مطلع باشید تا به هدف خود برسید. این مقاله به شما کمک میکند تا در زندگی با کانادایی ها ادغام شوید و در یک کشور خارجی به راحتی زندگی کنید. داشتن یکسری اطلاعات اولیه هنگام حرکت به جایی به ویژه کانادا بسیار مهم است زیرا باعث میشود تواناییهای شما برای موفقیت و زندگی آسان بیشتر شود. اما برخی از حقایق در مورد این کشور بزرگ و زیبا، شما را غافلگیر کنند. پس بهتر است این مقاله را به عنوان یک توصیه بخوانید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *