معرفی بهترین مشاور مهاجرتی کانادا

مشاور مهاجرتی کانادا کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است بدانید با توجه به این‌که کانادا جزو کشورهای صنعتی و بزرگ جهان محسوب می‌شود، درخواست مهاجرت کانادا و اخذ اقامت این کشور نیز بسیار بالا است.

بسیاری از افراد ساکن در کشورهای درحال توسعه سعی دارند با استفاده از ویزاهای کانادا، اقامت دائم این کشور را به‌دست آورند.
بالا بودن درخواست اقامت دائم این کشور سبب شده است تا دولت کانادا قوانین نسبتا سختی برای پذیرش مهاجران در پیش گیرد.

این دولت قصد دارد تا از میان متقاضیان مهاجرت، افرادی را انتخاب کند که برای کشور سود و منفعتی به‌همراه داشته باشند.

به ‌همین دلیل افرادی که می‌توانند به نیروی کار مفید و فعال در کشور این کشور تبدیل شوند یا از سرمایه کافی برای کارآفرینی در کانادا برخوردار هستند، برای دریافت ویزای آن شانس بیشتری دارند.

از سوی دیگر انتخاب بهترین ویزا و اقدام برای دریافت آن با ‌هدف به‌دست آوردن اقامت کانادا، کار سخت و دشواری است. افراد متقاضی مهاجرت باید تمام شرایط خود را در نظر بگیرند تا از طریق یک روش مناسب، بهترین ویزای این کشور را اخذ کنند.

ارتکاب اشتباهاتی در روند درخواست ویزا، در بیشتر موارد شکست یا طولانی شدن پروسه اقامت را به‌دنبال دارد. مشاور مهاجرتی کانادا فردی است که با داشتن اطلاعات کافی به افراد کمک می‌کند ویزا این کشور بزرگ را در کمترین زمان ممکن به‌دست آورند.
در این مطلب علاوه بر شناخت مشاور مهاجرتی و شرح ویژگی‌های او، بهترین مشاور مهاجرتی کانادا را نیز به شما معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

مشاور مهاجرتی کیست؟

در یک تعریف عام و کلی می‌توان مشاور مهاجرتی را فردی دانست که با داشتن علم و اطلاعات کافی درباره قوانین مهاجرتی کانادا، بهترین و سریع‌ترین روش مهاجرت را به متقاضیان معرفی می‌کند و در این مسیر همراه آن‌ها خواهد بود.

در یک تعریف تخصصی‌تر، مشاور و وکیل مهاجرتی دو مفهوم جدا از هم شناخته می‌شوند که با یکدیگر نقاط اشتراک و اختلاف دارند. نقاط اشتراک و تفاوت این دو مفهوم عبارت هستند از:

  • یک وکیل مهاجرتی، مشاور مهاجرت نیز محسوب می‌شود و تمام اختیارات مشاور مهاجرتی را دارد، اما هر مشاور مهاجرتی وکیل مهاجرت نیست.
  • وکیل مهاجرتی در رشته حقوق تحصیل کرده است و به‌عبارت دیگر تحصیلات آکادمیک دارد. اما مشاور مهاجرتی تنها دوره‌های ویژه‌ای را می‌گذراند تا موفق به دریافت مجوز ICCRC برای آغاز به فعالیت شغلی خود شود.
  • وکلای مهاجرتی در هنگام رخ دادن مشکلات حقوقی، توانایی دفاع از حق موکل خود را دارند، در صورتی که مشاوران مهاجرتی از این حق برخوردار نیستند.

با وجود تفاوت‌هایی که این دو واژه با یکدیگر دارند، هدف و وظیفه اصلی آن‌ها یعنی کمک به آسان شدن دریافت ویزا، یکسان است. در مجموع مقصود و منظور ما در این مطلب از مشاور مهاجرتی، معنی عام این عبارت است که شامل وکلا و مشاوران مهاجرتی به‌معنای خاص خواهد شد.

فواید کمک گرفتن از مشاور مهاجرتی

کمک گرفتن از مشاوران مهاجرتی برای اخذ ویزا و اقامت کانادا، فواید بسیار زیادی دارد که بعضی از مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر هستند:

  • انتخاب بهترین نوع ویزا برای مهاجرت به کانادا امر بسیار مهمی است که انجام درست آن، تقریبا به طی شدن قسمت مهمی از مسیر رسیدن به هدف کمک می‌کند.
    ممکن است انجام مستقل این کار و رسیدن به یک نتیجه درست، با آزمون و خطا و صرف زمان زیادی همراه باشد. کمک گرفتن از مشاور مهاجرتی این زمان را به کم‌ترین حالت ممکن تقلیل می‌دهد.
  • اقدام برای دریافت ویزا به‌صورت مستقل در بعضی از موارد با پاسخ منفی مواجه می‌شود اما کمک گرفتن از مشاور مهاجرتی در این زمینه، امکان بروز این اتفاق را به حداقل می‌رساند.
  • قوانین مهاجرتی کانادا مدام در حال تغییر هستند که در بسیاری از موارد اطلاع نداشتن از تغییرات اعمال شده بر آن‌ها، درخواست ویزا را با مشکل جدی مواجه می‌کند. مشاوران مهاجرتی با عمل به‌روز خود، از تمام جزئیات و تغییرات انجام شده بر قوانین این کشور مطلع هستند و آن‌ها را در نظر می‌گیرند.
  • با کمک مشاوران مهاجرتی کانادا می‌توان تمام امور مهاجرتی را به‌طور قانونی پیش برد.
  • استخدام بهترین مشاور مهاجرتی کانادا موجب صرفه‌جویی نهایی در هزینه‌های اقامت خواهد شد. افرادی که به‌طور مستقل این راه را طی می‌کنند، به‌دلیل آشنا نبودن با روند کار، باید هزینه‌های بالایی بابت موارد مختلفی صرف کنند که مشاوران مهاجرتی می‌توانند این هزینه‌ها را تقلیل دهند.

 

ویژگی‌های مهم بهترین مشاور مهاجرتی کانادا

اکنون که با فواید داشتن مشاور مهاجرتی کانادا آشنا شدید، مهم‌ترین مساله انتخاب بهترین مشاور از میان هزاران مشاوری است که ادعا دارند بهترین خدمات را در زمینه فعالیت خود ارائه می‌دهند.

1- تسلط بر زبان های رسمی کانادا

در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند و اولویت آن‌ها برای زبان اول بودن، در استان‌های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. یک مشاور مهاجرتی باید حداقل بر یکی از این زبان‌ها تسلط کافی داشته باشد.

تسلط بر هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود، اما در بیشتر موارد برای بهترین مشاور مهاجرتی کانادا، اولویت تسلط بر زبان انگلیسی است. بیشتر کارکنان سفارت‌ها و کنسولگری‌های کانادایی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند از این رو آشنایی به این زبان اهمیت بیشتری دارد.

2- آشنایی با قوانین مهاجرتی

مهم‌ترین ویژگی برای شناسایی بهترین مشاور مهاجرتی کانادا، داشتن تسلط کافی بر قوانین مهاجرتی این کشور است. همان‌طور که اشاره کردیم قوانین مربوط با مهاجرت و اخذ ویزا در این کشور تغییرات بالایی می‌پذیرند و نداشتن اطلاع درباره آن‌ها، سبب اختلال در پروسه دریافت ویزا می‌شود.

یک مشاور مهاجرتی کانادا باید علاوه بر این‌که با قوانین عمومی این کشور آشنایی کامل داشته باشد، با مطالعه فراوان و به‌روزرسانی علم خود، از تغییرات هر چند جزئی در قانون کانادا اطلاع یابد.
همچنین ارتباط با دستگاه قضایی کانادا و وکلای فعال در این کشور، یک ویژگی مهم دیگر برای تبدیل شدن به بهترین مشاور مهاجرت است تا در زمان بروز یک مشکل در روند حقوقی پرونده، اختلال ایجاد شده در سریع‌ترین زمان ممکن خاتمه یابد.

3- داشتن تجربه کافی

مشاورانی که از دانش بسیار بالایی برخوردار هستند اما میزان تجربه آن‌ها کم است، بهترین گزینه برای کمک گرفتن در امور مهاجرتی نیستند.
تجربه کافی به فرد کمک می‌کند توانایی مقابله با مشکلات مختلف را در شرایط متفاوت بیاموزد و برای هر ایراد احتمالی که ممکن است در مسیر پرونده ایجاد شود، یک راه حل منطقی و قانونی داشته باشد.

4- روابط عمومی بالا

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، می‌توان گفت روابط عمومی بالا یکی از مشخصه‌های بارز برای بهترین مشاور مهاجرتی کانادا است. مشاور مهاجرتی باید این نکته را در نظر داشته باشد که مراجعان او گاهی در شرایط روحی و روانی نامناسبی قرار دارند و ممکن است تحت فشارهای مختلفی باشند.

همچنین فرهنگ، زبان و عقیده همه مراجعان یکسان و مشابه نیست، به‌همین دلیل توانایی برقراری ارتباط درست و دوستانه با متقاضیان دریافت اقامت کانادا و درک شرایط آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

5- توانایی انجام کار گروهی

اقدامات لازم برای درخواست و دریافت ویزا کانادا نیازمند صرف وقت و زمان کافی هستند. متقاضیان مهاجرت کانادا بهتر است مشاورانی را انتخاب کنند که به‌شکل گروهی کار می‌کنند.
مشاورانی از این دست، معمولا با تقسیم کار مناسب، زمان دریافت ویزا را تسریع می‌بخشند و در صورت ناتوانی یکی از اعضا از ادامه کار، سایر مشاوران می‌توانند پروژه را هدایت کنند.

6- اعتبار و مجوز کار

متاسفانه با افزایش درخواست مهاجرت به کانادا، تعداد افرادی که ادعا دارند در زمینه مسائل مهاجرتی مجوز دارند و به‌عنوان مشاور فعالیت می‌کنند، رو به افزایش است. در این هنگام احتمال کلاهبرداری نیز افزایش می‌یابد.
لازم است در زمان اعتماد به یک مشاور مهاجرتی یا موسسه‌ای خاص، به صحت مجوزهای او توجه داشته باشید و از تجربه سایر مراجعان نیز مطلع شوید. همچنین همکاری با موسسه‌هایی که دفتر رسمی دارند کمک می‌کند احتمال وقوع کلاهبرداری کاهش یابد.

 

معرفی بهترین مشاور مهاجرتی کانادا

در بالا ویژگی‌هایی را که سبب می‌شوند یک مشاور به بهترین مشاور مهاجرتی کانادا تبدیل شود نام بردیم. اما نمی‌توانیم منکر این موضوع باشیم که با وجود دقت‌ها و حساسیت‌هایی که باید در انتخاب مشاور معتبر به‌خرج دهید، احتمال اعتماد به افراد غیرحرفه‌ای و حتی کلاهبردار کم نیست.

تیم مهاجرتی ایده ال دریم که متشکل از وکلا و مشاوران رسمی مهاجرت است، سابقه درخشانی در به‌ثمر رساندن پرونده‌های مهاجرتی دارد.
بیش از 90 درصد متقاضیان مهاجرتی که برای دریافت اقامت کانادا به تیم ایده ال دریم مراجعه کرده‌اند، موفق به اخذ ویزای این کشور شده‌اند و چند درصد پرونده‌های ناموفق را، پرونده‌هایی با مشکلات عمده از جمله تکمیل نبودن مدارک مورد نیاز تشکیل داده است.

دفتر رسمی ایده ال دریم در شهر تورنتو کانادا واقع شده است و علاوه بر این ایده ال دریم در منطقه نیاوران شهر تهران نیز دفتر رسمی دارد. سابقه بالای مشاوران این موسسه کمک می‌کند تا مراجعان و متقاضیان دریافت ویزای کانادا بدون نگران به هدف خود برسند.

مهاجرت کانادا یک روند ساده شاید به نظر برسد اما قوانین پیچیده‌ای دارد و به همین دلیل مانند رانندگی در یک مسیر باید از راهنماهای مختلف استفاده کرد تا به مقصد سالم رسید.

ایده ال دریم این فرصت را برای علاقه‌مندان به مهاجرت به کانادا فراهم کرده است تا با تیم حرفه‌ای کار کنند و از آغاز تا پایان مسیر مهاجرت را با اعتماد به موفقیت پشت سر بگذارند.

5/5 - (6 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.