ثبت شرکت در اسپانیا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
– ثبت شرکت در اسپانیا
– شرایط ثبت شرکت در کشور اسپانیا
– دریافت اقامت کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت در ۵ حالت میسر است
– فرآیند و مراحل ثبت شرکت در اسپانیا چیست
– روش های تاسیس یک بار، رستوران یا کافه
– مدت زمان ثبت شرکت در کشور اسپانیا
– انواع شرکتها در کشور اسپانیا به چه صورت ثبت میشود
– طریقه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور اسپانیا
– چگونگی پرداخت مالیات مشاغل در کشوراسپانیا
– هزینه ثبت شرکت در اسپانیا به چه صورت میباشد

روش ثبت شرکت در اسپانیا

یکی از راه های بسیار اساسی و دقیق در راستای  اخذ اقامت اسپانیا ثبت شرکت میباشد . به طور کلی راه های متفاوت و مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا وجوددارد .این مطلب در خصوص اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری دراسپانیا می باشد.
افرادی که تقاضای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا دارند، اولین قدم جمع آوری و آشنایی با قوانین کشور اسپانیا می باشد .لذا افراد واجد شرایط می توانند از طریق ثبت شرکت در اسپانیا اقدام به اخذ اقامت اسپانیا نمایند.
کشور اسپانیا مشاغل را طبق قوانین داخلی خود گروه بندی نموده و قوانین و مقررات سخت گیرانه در کلیه بخش ها از قبیل حقوق ، ساعات کار و تعطیلات وضع نموده است که این مهم بر قوانین و مقرارات ثبت شرکت در اسپانیا تاثیر مستقیم دارد. لذا ممکن است که با تغییر قوانین و مقررات داخلی اسپانیا تمامی آیین نامه ها و مقررات ثبت شرکت در اسپانیا نیز تغییر کند .
از زیر شاخه های سرمایه گذاری در اسپانیا میتوان از ثبت شرکت در آن کشور نام برد:
بنابراین به متقاضیان در خصوص اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا پیشنهاد میشود که یک سفر به کشوراسپانیا داشته باشید و برای ورود به بازار کسب و کار اسپانیایی اول از مزایا و سودآور بودن آن کسب و کار یا تجارت آگاهی کامل را کسب کرده باشند.
فرهنگ و عرف درکسب‌وکار اسپانیایی ممکن است تفاوت قابل‌توجهی با فرهنگ کشورهای دیگر اتحادیه اروپا  داشته باشد. ممکن است مدت زمان قابل توجهی پس از شروع کسب و کار شما در اسپانیا طول بکشد تا با شیوه‌های تجاری اسپانیا تطبیق پیدا کنید ، لکن دیگر نیازی به کناره‌گیری از کسب و کار جدید نیست.لازم به توضیح است که  بانک جهانی تجارت، کشور اسپانیا را از لحاظ سهولت در تجارت در رتبه 28 از بین 190 کشور دیگر قرارداده است که این نشان دهنده انجام تجارت و کسب و کار آسان‌تر و موفق تر از سایر کشورهای مجاور اسپانیا می باشد.

شرایط ثبت شرکت در کشور اسپانیا
۱: اخذ شماره شناسایی مالیات خارجی
۲: به ثبت رساندن نام شرکت
۳: اخذ شماره شناسایی مالیات شرکت
۴: افتتاح حساب بانکی برای شرکت
۵: امضا تمامی توافق نامه ها
۶: ثبت شرکت مذکور
۷: ثبت نام در بیمه دولتی اسپانیا

 

دریافت اقامت کشور اسپانیا از طریق ثبت شرکت در ۵ حالت میسر است
– در قالب راه‌اندازی یک شرکت جدید: از طریق خرید یک شرکت آماده و یا ثبت یک شرکت جدید ممکن است.
– از طریق سرمایه گذاری مشترک:  شراکت در یک شرکت اسپانیایی از طریق خرید سهام آن.
– عنوان زیرمجموعه یک شرکت اسپانیایی:شرکتی تحت عنوان زیر مجموعه یک شرکت اسپانیایی فعال، ثبت شود.
– به صورت خود اشتغالی: خوداشتغالی یا کسب وکار انفرادی، به منظور راه‌اندازی یک کسب و کار، با مدیریت خود فرد.
افتتاح دفتر نمایندگی: همانطور که از عنوانش پیدا است، یعنی ثبت شرکت در قالب افتتاح هر نوع دفتر نمایندگی در اسپانیا.

فرآیند و مراحل ثبت شرکت در اسپانیا چیست؟

طبق قوانین و مقررات  اسپانیا، تمامی افرادی که قصد راه‌اندازی کسب و کار در این کشور را دارند – اعم از شهروندان اسپانیا، افرادی که تابعیت و اقامت اسپانیا را دارند و اتباع خارجی-  پیش از هر اقدامی باید کد اقتصادی NIE دریافت نمایند.
برای دریافت کد اقتصادی NIE باید فرم تقاضای اقتصادی را پر نمایید و به همراه گذرنامه، دو قطعه عکس، رسید پرداخت مبالغ مربوط و اظهارنامه دلیل درخواست و سایر موارد مورد نیاز را با وکالت محضری به وکیل حقوقی خود در اسپانیا تحویل داده تا برای شما اقدام به دریافت کد اقتصادی NIE نماید و یا شما می‌توانید با مراجعه به سفارت اسپانیا در ایران اقدام درخواست کارت NIE نمایید. در قدم بعدی برای تاسیس شرکت ثبت نام شرکت مربوطه در اداره ثبت شرکت‌ها Mercantile Registry می‌باشد و سپس با وکالت داده شده به وکیل حقوقی می‌توان اقدام به صدور سند و ثبت شرکت کرد. همینطور برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت باید یک طرح توجیهی اقتصادی از طریق موسسات رسمی به وزارت بازرگانی اسپانیا ارائه شود که در آن برنامه ۳ سال کاری آینده و اثبات سود آوری کسب و کار مورد نظر توضیح داده شود. پس از طی مراحل بالا و انجام امور مربوطه باید به همراه اسناد و مدارک تهیه شده به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه نمایید و درخواست دریافت و اخذ ویزا نمایید، که پس از دریافت ویزا و ورود به اسپانیا مراحل درخواست کارت اقامت انجام خواهد شد.

روش های تاسیس رستوران یا کافه

۱: رستوران را از فرد دیگری خریداری و سپس جواز آن را به نام خود انتقال دهید.
۲: راه اندازی رستوران یا مغازه از ابتدا و انجام کلیه امور مرتبط اداری و غیر اداری
نکته: به صرفه ترین و معقول ترین  راه روش اول است.

مدت زمان ثبت شرکت در کشور اسپانیا

لازم به ذکر است که زمان تقریبی برای ثبت یک شرکت یا شعبه در کشور  اسپانیا از چند روز تا یک ماه متغیر است.

انواع شرکتها در کشور اسپانیا به چه صورت ثبت میشود:
– ثبت شرکت با مسئولیت محدود
– ثبت شرکت به صورت مشارکت خصوصی
– ثبت شرکت با سهامی عام
– ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی
– ثبت شرکت تعاونی

طریقه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور اسپانیا

۱- اخذ شماره شناسایی مالیات ( NIE )
باید به این نکته توجه کرد که قبل از اینکه متقاضی یک کسب و کار در کشور اسپانیا راه اندازی کند ، همه افراد خارجی های مقیم در اسپانیا یا غیر مقیم ، میبایست برای  شماره شناسایی مالیات یا NIE اقدام کرده باشند چرا که برای انجام هرگونه معاملات مالی در کشور  اسپانیا الزامی و ضروری است.
لازم به توضیح است که برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا  اخذ  NIE الزامی است.

ثبت شرکت در اسپانیا

چگونگی پرداخت مالیات مشاغل در کشور اسپانیا
نحوه پرداخت مالیات شغلی متقاضی در کشور اسپانیا به نوع شرکتی که در آن فعالیت دارید بستگی دارد. معامله‌گران، مالیات به‌صورت ماهانه با نرخ استاندارد مالیات بر درآمد قابل پرداخت است.  میبایست درپایان هرسال  اظهارنامه مالیاتی پر شود. در شرکت های مشارکتی به همین روال قابل انجام  است . به این صورت است که هر کدام از شرکا پرداخت مالیات بر درآمد خود را مسئول هستند. لکن درشرکت‌های محدود، روند پرداخت مالیات متفاوت است. شرکت‌های محدود مالیات شرکت را پرداخت می‌کنند که از سود جهانی برخوردار است.
لازم به توضیح است که شرکت‌های جدید از معافیت مالیاتی می توانند برخودار باشند.

هزینه ثبت شرکت در اسپانیا به چه صورت میباشد
ثبت شرکت در کشور اسپانیا ابتدا با افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های اسپانیا و داشتن حداقل مبلغ ۳۰۰۰ هزار یورو امکان پذیر است.
به‌طورکلی، میانگین هزینه ترکیب یک شرکت (شرکت با مسئولیت محدود) در اسپانیا تقریباً ۵۵۰ یورو (با سرمایه ۳.۰۰۰ یورو) به‌علاوه سهم سرمایه است، درحالی‌که هزینه ترکیب یک (شرکت سهامی محدود) تقریباً ۷۵۰ است یورو (با سهام سرمایه ۶۰.۰۰۰ یورو) به‌علاوه سهم سرمایه.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *