وکیل مهاجرت کانادا

تفاوت وکیل مهاجرت کانادا با مشاور مهاجرت کانادا چیست؟

بهترین وکیل مهاجرتی کانادا به چه کسی گفته می‌شود و‌ در کشورمان باید چگونه به وکیل مهاجرت به کانادا دسترسی داشته باشیم.

این ها همگی سوالاتی می‌باشد که ممکن است کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند ممکن است در پی پیدا کردن وکیل مهاجرت باشند، ذهن آنها را درگیر این موارد می‌کند.

تمامی این موارد موجب می‌شود که روزانه افراد زیادی به دنبال بهترین وکیل مهاجرت کانادا باشند.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند باید تمامی موارد حقوقی خود را به یک وکیل مهاجرتی کاردان بسپارند که آشنایی کامل به قوانین مهاجرتی کانادا داشته باشد.

با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی کانادا و آپدیت‌های جدید وکیل مهاجرت به کانادا که افراد می‌خواهند داشته باشند باید مسلط به قوانین جدید باشد به طوری که آشنایی کامل به سفارتخانه‌های کانادا در سایر کشور‌ها باشد.

از دید دیگر که بخواهیم به مورد فوق بپردازیم این است که انتخاب وکیل مهاجرتی مسئله بسیار حساس و حتی می توان تعیین کننده نام برد که می‌تواند در سرنوشت و آینده شما بسیار تاثیر گذار باشد.

در این مقاله هدف ما این است که به سئوالات شما در مورد فرق بین وکیل مهاجرت کانادا با مشاور مهاجرت کانادا بپردازیم تا شما بتوانید فرق بین وکیل مهاجرت کانادا و مشاور مهاجرت کانادا را تشخیص دهید.

وکیل مهاجرت به فردی گفته می‌شود که وکالت افراد متقاضی را برای مهاجرت به عهده می‌گیرد.

کسی که می‌خواهد مشاور مهاجرت در کانادا شود در ابتدا باید دوره‌های ویژه را که برای وی توسط سازمان مهاجرت گذاشته می‌شود را سپری کند و پس از طی کردن دوره ها و‌ گرفتن گواهی نامه رسمی آن می‌تواند در امر مهاجرت و گرفتن پرونده‌های مهاجرتی اقدام کند اما اختیاراتی که کسی که دارای مدرک‌ مشاور مهاجرت کانادا است با کسی که وکیل مهاجرت به کانادا است تفاوت‌های زیادی دارد.

وکیل مهاجرت نقش دادستان را دارد که این قدرت را دارد با موکل خود برای مصاحبه مهاجرت با وی همراه باشد و در کنار موکل خود باشد.

نکته ای که از همه مهم تر می‌باشد این است که وقتی پرونده مهاجرتی شکست بخورد در این موارد مشاور مهاجرت به کانادا نمی‌تواند اعتراض کند و موکل مجبور می‌شود با یک وکیل قرار داد ببندد تا پیگیری پرونده توسط وکیل مهاجرت به کانادا انجام شود.

پس بهتر است متقاضیان مهاجرت به کانادا در ابتدا با وکیل مهاجرت به کانادا قرار‌داد امضا کنند تا مشاور مهاجرت به کانادا.

مشاوران مهاجرت به کانادا به خاطر اینکه مجوزات لازم در امر مهاجرت به کانادا را داشته باشند باید جزء، و از اعضای مشاوران مهاجرت به کانادا و شورای تنظیم مقررات کشور کانادا ICCRC باشند تا این مجوز را داشته باشند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند.

در حالی که کسی که وکیل مهاجرت به کانادا است نیازی نیست که عضو اعضای مشاوران مهاجرت به کانادا باشند و وکیل مهاجرت به کانادا می تواند به صورت کاملا مستقل فعالیت های حقوقی خود را در امر مهاجرت به کانادا را انجام دهد و تحت نظر کانون وکلای کشور کانادا فعالیت می کنند.

سازمان مهاجرتی ایده ال دریم دارای وکلا و مشاورین مهاجرت است که همگی آنها دارای تجربه بسیار طولانی در زمینه مهاجرت هستند.

در زیر باز هم به تفاوت های اصلی بین وکیل مهاجرت به کانادا و‌ مشاور مهاجرت به کانادا می‌پردازیم:

۱- خدمات:

وکیل مهاجرت به کانادا و‌ مشاور مهاجرت به کانادا همگی می‌توانند خدمات مشابه مهاجرتی به موکلین خود ارائه دهند ولی فقط وکلا می‌توانند در دادگاه‌های فدرال به همراه موکلان خود حضور پیدا کنند و موکلان خود را در موارد خاص و پیچیده دادگاه‌های فدرال همراهی کنند ولی مشاوران مهاجرت به کانادا فقط این قدرت را دارند که در خواست تجدید نظر بدهند.

۲- آموزش:

کسانی که دارای پروانه وکالت هستند معمولا در دانشکده‌های حقوق در زمینه های مختلف دوره‌های آکادمیک می‌بینند که برای اخذ مدرک باید یک دوره ۳ الی ۴ ساله را بگذرانند و در آزمون‌های حقوقی شرکت کرده تا بتوانند به وکالت برسند ولی کسانی که مشاوران مهاجرت به کانادا هستند با گذراندن دوره های ۶ ماهه تا ۱ ساله می‌توانند پس از قبولی در آزمون مربوطه عضو اتحادیه شورای مهاجرین شوند و فعالیت خود را به طور رسمی شروع به فعالیت کنند.

در نتیجه انتخاب یک وکیل مهاجرت کانادا و یا مشاور مهاجرت کانادا می‌تواند تاثیر چشمگیری در موفقیت پرونده مهاجرتی افراد متقاضی باشد و افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند باید با تحقیق کامل نسبت به یک وکیل با تجربه و موفق در زمینه مهاجرتی اقدام کنند.

ثبت امتیاز یادتون نره
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.