بانک های کانادا

بانک های کانادا

به علت اینکه در کانادا ایرانیان زیادی هستند و‌ ممکن هست هنوز عده زیادی زبان انگلیسی را خوب مسلط نباشند، در تمامی شعبه های بانک های کانادا باید یک کارمند باشد که مسلط به زبان فارسی باشد.

معمولا برای این کار از کارمندان ایرانی استفاده می‌کنند که افرادی که مسلط به انگلیسی نیستند به راحتی (مانند ایران) با کارمند بانک‌ ارتباط برقرار کنند و‌کار بانکی آنها انجام شود.

پس استرس و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید.

 

رویال بانک کانادا، (به انگلیسی: Royal Bank of Canada) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی است، که بزرگترین موسسه مالی کانادا بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه شناخته می‌شود. شمار کارکنان این بانک بیش از ۸۰ هزار نفر است، که به بیش از ۱۸ میلیون مشتری در سراسر جهان خدمات عرضه می‌نمایند.

رویال بانک کانادا در سال ۱۸۶۴ در شهر هلیفکس، نوا اسکوشیا تأسیس شد و در حال حاضر دارای شبکه‌ای از ۴۳۹ شعبه در ایالات متحده آمریکا، ۱۲۷ شعبه در ۱۷ کشور حوزه دریای کارائیب و ۱٫۲۰۹ شعبه در سایر نقاط جهان می‌باشد.

شعبه مرکزی این شرکت در شهر مونترآل، استان کبک قرار دارد و دفتر عملیاتی آن نیز در شهر تورنتو، انتاریو مستقر می‌باشد. سهام این بانک در بازار بورس نیویورک، بازار بورس تورنتو و بورس سیکس سوئیس دادوستد می‌شود.

رویال بانک کانادا در سال مالی ۲۰۱۲ با درآمدی معادل ۲۹٫۷ میلیارد دلار کانادا، به‌عنوان بزرگترین شرکت کانادایی شناخته شد. همچنین در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فوربز در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۶۸ از بزرگترین شرکت‌های جهان، قرار گرفت.

 

اسکوشیابانک، (به انگلیسی: Scotiabank) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی است، که با دارایی ۷۵۴ میلیارد دلار به‌ عنوان سومین بانک بزرگ در کشور کانادا بر پایه مجموع دارایی‌ها و میزان ارزش بازار سرمایه، شناخته می‌شود.

اسکوشیابانک در سال ۱۸۳۲ راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای بیش از ۱۹ میلیون مشتری در ۵۵ کشور جهان با تمرکز بر کشورهای آمریکای لاتین، اروپا و هند می‌باشد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر هلیفکس، نوا اسکوشیا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می‌شود. اسکوشیابانک در سال ۲۰۱۲ در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۹۲ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت.

بانک های کانادا

تورنتو-دومینیون بانک، (به انگلیسی: Toronto-Dominion Bank) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی و چندملیتی است، که به‌ عنوان دومین بانک بزرگ کانادا، بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه و نیز ششمین بانک بزرگ در آمریکای شمالی بر پایه میزان ارزش دارایی‌ها، شناخته می‌شود.

تورنتو-دومینیون بانک در سال ۱۹۵۵ از ادغام بانک تورنتو (تاسیس: ۱۸۵۵) و دومینیون بانک (تاسیس: ۱۸۶۹) راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای ۱٫۱۵۰ شعبه در کانادا و بیش از ۱٫۳۰۰ شعبه در ایالات متحده آمریکا است. این بانک در مجموع دارای ۱۹ میلیون مشتری در سرتاسر جهان است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر تورنتو، انتاریو قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می‌شود. تورنتو-دومینیون بانک در سال ۲۰۱۰ در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۸۶ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت.

 

بانک مونترآل، (فرانسوی: Banque de Montréal) (به انگلیسی: Bank of Montreal) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی است، که با در اختیار داشتن شبکه‌ای از ۹۰۰ شعبه، دارای بیش از ۷ میلیون مشتری می‌باشد و به‌عنوان یکی از ۵ بانک بزرگ کانادا به‌ شمار می‌آید.

بانک مونترآل در سال ۱۸۱۷ توسط جان ریچاردسون و با مشارکت ۸ بازرگان کانادایی، در یک خانه اجاره‌ای مستقر در مونترآل، تأسیس شد و در تاریخ ۳ نوامبر ۱۸۱۷ به‌عنوان نخستین بانک کشور کانادا، فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر قدیمی‌ترین بانک کانادا محسوب می‌شود.

شعبه مرکزی این بانک در شهر مونترآل، استان کبک قرار دارد و شعبه بین‌المللی آن نیز در شیکاگو، ایالات متحده آمریکا مستقر می‌باشد. سهام بانک مونترآل در بازار بورس تورنتو و بازار بورس نیویورک معامله می‌شود. بانک مونترال در سال ۲۰۱۲ در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۱۵۰ از بزرگترین شرکت‌های جهان، قرار گرفت.

کانیدین امپریال بنک آو کامرس، (به انگلیسی: Canadian Imperial Bank of Commerce) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی است، که هم‌اکنون به‌عنوان پنجمین بانک بزرگ کانادا شناخته می‌شود.

ریشه‌های تأسیس کانیدین امپریال بنک آو کامرس به زمان تشکیل بانک تجارت کانادا در سال ۱۸۶۷ میلادی بازمی‌گردد. فرم کنونی این بانک نیز حاصل ادغام بانک تجارت کانادا و امپریال بانک کانادا در سال ۱۹۶۱میلادی است. بانک تجارت امپریال کانادا در حال حاضر دارای شعباتی در ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کشورهای حوزه کارائیب و آسیا می‌باشد.

شعبه مرکزی بانک تجارت امپریال کانادا در شهر تورنتو، انتاریو قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می‌شود. در سال ۲۰۱۲ کانیدین امپریال بنک آو کامرس در فهرست فوربز جهانی ۲۰۰۰ در رتبه ۱۷۲ از بزرگترین شرکت‌های جهان قرار گرفت.

5/5 - (4 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.