آنچه در مورد مهاجرت کانادا باید بدانید

دانستنی های مهاجرت کانادا

هر کشوری آداب و رسوم خاص خود را دارد که فقط با تجربه زیستن در آن کشور به دست می‌آید. یکی از مواردی که مهاجران باید به آن توجه کنند نکات زندگی در کانادا است. شرایط اقامت به کانادا نسبت به کشوری که از آن آمده‌اند متفاوت است و برای زندگی راحت‌تر لازم است درمورد نکات زندگی در کانادا همه چیز را دانست. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در متن زیر دانستنی‌های کانادا برای مهاجران را بخوانید تا از شرایط این کشور بهتر آگاه شوید و بهتر بتوانید با این شرایط وفق پیدا کنید. مهاجرت کانادا با دانستن نکات زندگی در کانادا دلپذیرتر می‌شود.

  • دانستنی های مهاجرت به کانادا و آب و هوا

با شنیدن نام کانادا بیشتر افراد یاد آب و هوای سرد و خشک و برف و زمستانی طولانی می‌افتند. باید گفت این تصور حقیقت دارد مگر اینه در بخش‌های جنوبی انتاریو یا در سواحل این کشور زندگی کنید. از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران این است که تابستان‌ها در این کشور کوتاه و زمستان‌ها طولانی هستند. اگر قصد مهاجرت کانادا را دارید باید بدانید تحمل هوای سرد تا 25- درجه از شرایط اقامت به کانادا است. اما این مسئله جای نگرانی ندارد و افرادی که پیشتر در این کشور زندگی کرده‌اند این نکات زندگی در کانادا را تجربه کرده‌اند و با تولید لباس‌های گرم این مشکل را حل کرده‌اند.

  • تنوع جمعیتی از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران

از دانستنی‌ها کانادا برای مهاجران تنوع جمعیتی این کشور پهناور است. از نکات زندگی در کانادا آگاهی از چندفرهنگی بودن این کشور و تعامل با افرادی از کشورها و فرهنگ‌های مختلف است. تعدادی از نمایندگان مجلس این کشور نیز خارجی هستند و به هر شهری که مراجعه کنید زبان‌ها، مذاهب و فرهنگ‌های مختلفی را می‌بینید. آشنایی با افراد مختلف با زمینه‌های فرهنگی مختلف از شرایط اقامت به کانادا است که جهان‌بینی شما را نیز وسعت می‌بخشد.

  • انعام دادن از نکات زندگی در کانادا

در برخی از فرهنگ‌ها انعام دادن وجود ندارد و تنها پرداخت هزینه‌ی مشخص شده کفایت می‌کند اما از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران انعام دادن است. گارسون‌ها معمولا حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و بخشی از هزینه‌های آن‌ها از طریق انعام تامین می‌شود. از نکات زندگی در کانادا انعام دادن است. رقم انعام معمولا 15% کل هزینه‌ است.

  • گشتن به دنبال کار 

اقامت به کانادا یا هر کشور دیگری مستلزم تامین مالی است و معمولا نیازهای مالی از طریق داشتن شغل تامین می‌شود. از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران این است که فرآیند یافتن شغل در کانادا کمی زمان‌بر است و معمولا مدتی طول می‌کشد. از نکات زندگی در کانادا تا یافتن شغل پیدا کردن راهی برای تامین مالی است:

الف) داشتن پول کافی برای گذران زندگی تا یافتن شغل

ب)داشتن شغل‌هایی کم‌درآمد تا یافتن شغلی مرتبط با رشته و علاقه

ج) اقدام به یافتن شغل پیش از اقامت به کانادا

  • هزینه زندگی

از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران هزینه زندگی در این کشور است. اقتصاد کشورها با هم متفاوت است و دانستن نکات زندگی در کانادا سبب می‌شود کم‌تر جا بخورید و آمادگی بیشتری داشته باشید. در میان شرایط اقامت به کانادا باید بدانید هزینه‌ها در تورنتو و ونکوور به خصوص مرکز این دو شهر بالا است. برای اقامت به کانادا بهتر است بدانید هزینه‌ها در مونترال پایین است اما به همان نسبت درآمدها هم کم‌تر است. کسب اطلاعات کافی و سپس انتخاب شهر از نکات زندگی به کانادا است و بهتر است حتما پیش از اقامت به کانادا از هزینه‌ها آگاه شوید.

  • سیگار کشیدن

از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران این است که سیگار کشیدن در محیط‌های عمومی مانند رستوران‌ها، مغازه‌ها، ادارات، بیمارستان‌ها و مکان‌های عمومی دیگر ممنوع است. این محیط‌های عمومی شامل فضاهای مشاع ساختمان‌ها نیز می‌شود. از نکات زندگی در کانادا این است که اگر سیگار می‌کشید فقط در داخل خانه، داخل ماشین(مگر اینکه کودکی همراه داشته باشید) و در محیط‌های عمومی بزرگ مجاز به سیگار کشیدن هستید.

  • وضعیت درمان و بهداشت

بسیاری حین جستجو برای شرایط اقامت کانادا درمورد وضعیت درمان و بهداشت کشور تحقیق می‌کنند. یکی از مزیت‌ها و نکات زندگی در کانادا سیستم بهداشت و درمان فوق‌العاده‌ی این کشور است. در بیشتر شهرها این امکانات عمومی هستند و بدون پرداخت هزینه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران این است که برای بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی داشتن کارت سلامت ضروری است. همچنین در بعضی استان‌ها ساکنین موقت هم می‌توانند از خدمات بهداشتی درمان استان استفاده کنند اما فعال شدن این امکان برای‌شان کمی زمان‌بر است. تا فعال شدن این امکان مهاجران می‌توانند از مراکز درمانی خصوصی استفاده کنند.

  • گواهینامه رانندگی

از دانستنی های مهاجرت کانادا برای مهاجران این است که بسیاری از آزمون‌هایی که در کشور وطن انجام شده در کانادا معتبر نیست و باید مجددا در آزمون آن‌ها قبول شوید یا نیاز به تبدیل به مدرک کانادایی دارند. گواهینامه رانندگی در این میان یکی از مشکل‌سازترین‌ها است.

از نکات زندگی در کانادا این است که گواهینامه توسط استان اعطا می‌شود نه حکومت مرکزی و هر استان قوانین خاص خود را دارد و فرآیند آزمون را به شیوه خاص خود برگزار می‌کند. همچنین کشورهای سراسر دنیا با استان‌ها قراردادهای متفاوتی دارند و برای آگاهی از اعتبار گواهینامه‌ی خود باید قوانین استان موردنظرتان را به دقت مطالعه کنید.

  • مالیات

مالیات جزو شرایط اقامت کانادا است و باید درمورد چندوچون پرداخت آن اطلاعات کافی داشته باشید. از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران این است که هم دولت و هم استان در کانادا مالیات بر درآمد دریافت می‌کنند. از نکات زندگی در کانادا این است که بسته به شرایط و نوع کار ممکن است در پایان سال بخشی از مالیات به شما بازگردانده شود.

  • حقوق و آزادی

از دانستنی‌های کانادا برای مهاجران آگاهی از حقوق اولیه‌شان است. از نکات زندگی در کانادا برخورداری از حقوق شهروندی این کشور است. شرایط اقامت به کانادا سبب شده بسیاری این کشور را انتخاب کنند و کانادا به اعطای آزادی‌های فردی و مدنی به شهروندان خود مشهور است.

ثبت امتیاز یادتون نره